1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Rubrika: Domov

  Nevylévejte! 8 věcí, které můžete udělat s těstovinovou vodou

  Domov

  Těstoviny jsou v kuchyni oblíbené. Jsou chutné, rychlé a snadno připravitelné a vhodné pro mnoho jídel. Ukážeme vám ale, jak využít vodou, ve které jste nudle uvařili. vody.

  Zalijte květiny

  Voda po nudlích je bohatá na minerály. Ty potřebují nejen lidé, ale i rostliny. Je však důležité, abyste ji předtím nechali vychladnout. Měla by být stále vlažná. Nikdy byste neměli zalévat rostliny horkou vodou, to jim může ublížit.
  dóza na fazole

  Krémové omáčky a pesto díky těstovinové vodě

  Těstovinová voda obsahuje škrob, se kterým můžete zahustit omáčky. Vařená voda je vhodná pro pesto, dipy a omáčky všeho druhu, výsledkem jsou pěkné krémové omáčky, které zůstávají velmi dobře přilnuty k těstovinám. To funguje nejlépe, když zamícháme těstovinovou vodu ještě horkou do pesta nebo omáčky. Nezapomeňte, že voda na vaření nudlí již obsahuje sůl. Váš dip nebo pesto pak potřebuje o něco méně soli než obvykle.

  lesk pro vaše vlasy

  Zní to divně, ale funguje to. S vodou po uvařených nudlích můžete dát svým vlasům krásný lesk. Opatrně nalijte vodu na hlavu, vlasy by měly být úplně mokré. Nechte nudlovou vodu nasáknout deset minut. Poté můžete opláchnout čistou vodou nebo jemným šamponem jako obvykle. Pozor: opět nejdříve nechte vodu vychladnout a poté pečlivě zkontrolujte teplotu, abyste se neopařili.
  těsto v míse

  Namočte fazole

  Čočka, fazole a hrášek: Mnoho luštěnin by mělo být před vařením namočeno, nejlépe přes noc. Tak zkrátíte dobu vaření a můžete ušetřit energii. Kromě toho se luštěniny snáze stráví. Místo čisté vody, můžete použít těstovinovou vodu. Ta dává luštěninám chutnější podkres. Kromě toho by měly být ještě měkčí při vaření.

  Jako přísada do polévek a dušeného masa

  Podobně jako do omáčky můžete také přidat vodu po uvaření nudlí do všech polévek a dušených pokrmů. Jednoduše vyměňte čistou vodu nebo zeleninový vývar za nudlovou vodu. Polévka bude poněkud zahuštěná škrobem obsaženým ve vodě. Kromě toho, slaná nudlová voda dává polévce zvláštní aromatický dotek.

  Léčba pro bolavé nohy

  Ať už po dlouhém výletu nebo po dni v nepříjemných botách, je požehnání mít nohy v lázni s čerstvou vodou z těstovin! Voda ohřívá nohy a uvolni svaly. Kromě toho vám těstovinová voda dodá další minerály, díky nimž je pokožka pružnější. Je nejpříjemnější, když je těstovinová voda asi 40 až 50 stupňů teplá. Předtím však zkontrolujte, zda není příliš horká.

  Opláchněte nádobí

  Mohlo by to znít divně, aby se umylo špinavé nádobí se zakalenou těstovinovou vodou. Ve skutečnosti v ní rozpuštěný škrob rozpouští i tvrdou špínu. Skvělá alternativa k chemickým čistícím prostředkům! Nechte nádobí namočené v horké těstovinové vodě.

  Nalijte nudlovou vodu do chleba a těsta na pizzu

  Pokud uděláte těsto na pizzu nebo chléb, určitě budete potřebovat sůl a tekutinu. Vzhledem k tomu, že voda z těstovin obsahuje obě složky, je to skvělá alternativa k běžné vodovodní vodě. Nudlová voda přidává extra chuť a díky škrobu také absorbuje. Geniální!

  Minimalismus: Jak si doma udělat pořádek

  Domov

  Získejte více času a prostoru věnovat se tomu, co vám dává smysl a naučte se nezahlcovat se zbytečnými procesy. Přečtěte si, ve kterých 3 oblastech můžete minimalismus hned ode dneška uplatnit a k čemu vám to bude dobré:
  brýle zápisník telefon myš

  1. Knihy a CDčka
  Mít vlastní knihovničku je super. Je však důležité mít přehled, jaké tituly v ní máme. Není toto příležitost konečně poslat své dětské knihy dál? Vrátit romány, které vám před rokem půjčila kamarádka na dovolenou nebo zbavit se časopisů z dob, kdy jste byli blázni do Garfielda nebo Asterixe? Samozřejmě, že by byla škoda tyto věci vyhodit. Nebojte se zajít s knihami do školky, využít antikvariáty, bazary, pouliční knihovničky nebo podarovat kohokoliv, komu knihy udělají radost. Stejné je to s vaší sbírkou CDček nebo kazet. V devadesátkách bylo cool nahrávat si oblíbené písničky z rádia, ale pokud jste tak ještě neučinili, teď je ta pravá chvíle rozpustit své království.

  2. Šatník
  Je pochopitelné, že nemáte co na sebe. Možná je to však způsobené nadbytkem nepoužitelných kusů oblečení, které jen zabírají místo ve skříni. Ponechte si pouze praktické kousky v dobrém stavu, nositelné pro více příležitostí. Samozřejmě, že se najde také pár míst pro oblečení s citovou hodnotou nebo pro několik výrazných věcí, které k vaší osobnosti prostě patří. Nemusíte se zbavit všech triček s nápisy oblíbených kapel nebo vyhodit všechny roztrhané džíny. Hlavní myšlenkou však je, aby převažovaly univerzální a široce využitelné praktické kusy oblečení.
  stolek u zdi

  3. PC a notebook
  Jak vypadá vaše pracovní plocha? Máte všechno logicky zařazené ve složkách nebo jste zavaleni spoustou neuspořádaných ikon? Vidíte vůbec ještě, jakou tapetu máte na ploše? Vytřiďte staré fotografie, hudbu a filmy, udělejte si pořádek v souborech a promažte vše nepotřebné. Hledané dokumenty naleznete mnohem rychleji a nebudete se muset prohrabovat množstvím neznámých souborů. Nejen, že tak ulevíte svému počítači, ale hlavně se budete pohybovat v čistějším a přehlednějším prostředí, což se rozhodně podepíše na vaší náladě i výsledcích vaší práce.

  Minimalismus vám pomůže zavést si vlastní rituály, které vás posunou dále. I kdyby to mělo být jen uklizení si pracovního stolu každou neděli nebo místo objemných nákupů knih začít využívat služby knihovny.

  Nač tedy zbytečně zabíjet čas, ubírat si kapacitu a energii? Přizpůsobte si své prostředí vlastním potřebám, zaměřte se na osobní rozvoj a dosahování svých cílů bez zbytečného zahlcení hloupostmi. Minimalismus je způsob přemýšlení, který vám přinese samé benefity ve všech oblastech života. Pro někoho je to buzzword, pro někoho zase životní styl.


   

  Vyčistěte kávovou konvici: Nejlepší tipy

  Domov

  Ale nemusíte se obávat. S těmito domácími prostředky se můžete snadno zbavit usazenin z kávy a zápachu a těšit se na lahodnou kávu.

  Sůl a citron

  1.   Přidejte 2 lžičky soli a šťávu z poloviny citronu do konvice.
  2.   Naplňte konvici horkou vodou.
  3.   Pečlivě protřepte nebo promíchejte směs lžící.
  4.   Nechejte směs pracovat po dobu 30 minut.
  5.   Pečlivě opláchněte kávovar.

  ocet

  1.   Naplňte nerezovou konvici z poloviny octem.
  2.   Nalijte do konvice teplou vodu.
  3.   Nechte směs působit asi půl hodiny.
  4.   Párkrát zatřeste konvicí.
  5.   Poté konvici pořádně umyjte, dokud pach octa nezmizí.
  dvě konvice

  soda

  1.   Do kávovaru vložte pytlík sody.
  2.   Naplňte konvici horkou vodou.
  3.   Nechte směs vody a sody působit několik hodin.
  4.   Pak dobře opláchněte.
  5.   Pozor: Tato metoda je použitelná  pouze s konvicemi se skleněnou vložkou. Konvice z nerezu bude po této metodě působit nevzhledně.

  rýže

  1.   Vložte hrst syrové rýže do kávovaru.
  2.   Přidejte trochu vody.
  3.   Uzavřete nádobu a intenzivně je protřepte.
  4.   Poté propláchněte důkladně čistou vodu.

  prostředek na čištění zubních protéz
  1.     Naplňte konvici ze dvou třetin teplou vodou.
  2.     Přidejte čisticí prostředek na zubní protézy.
  3.     Nechte působit asi 2 hodiny.
  4.     Propláchněte dobře konvici, abyste zcela odstranili zápach čističe protézy.
  čaj s citronem
  Vyčistěte kávovar: tipy a triky
  Velmi tvrdohlavá nečistotamůže být odstraněna kartáčem na lahve. Kartáče na láhve jsou mimořádně praktické, protože se vejdou taky do konvice z nerezové oceli, které mají úzký otvor. Pomocí kartáčku můžete po vyčištění výše uvedenými metodami ještě odstranit případné zbytkové usazeniny.
  Pravidelně kávovar čistěte. Čím pravidelněji si budete dávat tu práci s čištěním, tím menší je šance, že se že se usazeniny objeví a tím rychlejší bude pravidelné odstranění nepříjemných zápachů.
  Skleněné kávové konvicemohou být v myčce nádobí. Poté byste je ale měli ještě raději mýt ručně, abyste odstranili zbytky mycího prostředku, což může také mít vliv na lahodnou chuť kávy. Vždy opláchnuté nádobí z dobře osušte před  uzavřením a uložením do skříně. Tímto způsobem se vyvarujete  tvorby plísní uvnitř konvice. Tablety do myček na nádobí a prostředky na zubní protézy se hodí na čištění dalších úzkých nádob, jako jsou vázy nebo různé lahve.

  Svítit se prostě musí

  Domov

  Ať už se vám to líbí nebo ne, rozsvítit světlo musíte, pokud už toho denního je málo. Kazit si oči při četbě knížky opravdu nemusíte. Šetřit můžete, ale jinak a na správném místě. Žádná domácnost, kancelář nebo dílna se bez kvalitního osvětlení neobejde. Pracovat při špatném osvětlení ale znamená příliv zdravotních komplikací v podobě pálení oč nebo bolesti hlavy. V kancelářích, kde lidí pracují téměř celý den u počítače, je kvalitní osvětlení přímo nutností. Jejich zrak už je i tak zatěžován světlem z obrazovky počítače. Každý zaměstnavatel by se měl o své zaměstnance postarat tak, aby svou práci mohli vykonávat v plnohodnotných podmínkách. Při špatném osvětlení nebudou plně vykonávat požadované úkoly.

  Na staré žárovky zapomeňte

  Jste šetřiví, a proto si stále doma uchováváte zásobu starých typů žárovek, protože jejich koupě byla výhodná? Koupě možná ano, ale váš rodinný rozpočet se pěkně prohne při konečném vyúčtování za elektrickou energii, pokud tyto neúsporné žárovky budete stále používat. V dnešní době můžete doma za energii ušetřit, aniž byste se omezovali v množství i čase osvětlení. Nákup kvalitní žárovky se vám určitě vyplatí. Nejen že se nebudete muset bát vysokých nákladů za energii, ale kvalitní žárovky vám vydrží mnohokrát déle než ty staré, takže vám odpadne jejich častá výměna a tím získáte další ušetřené peníze.

  Vyberte si barvu světla

  Přirozené denní světlo nemůžeme využívat celý den. Proto je nutné vybrat takový zdroj umělého osvětlení, který se tomu dennímu nejvíce podobá. Žárovka led gu10 se dennímu světlu umí přiblížit nejvíce. Její světlo v bílé teplé barvě vám umožní vykonávat jakoukoli činnost během celého dne bez jakýchkoli problémů. Tento zdroj světla je velice odolný a skvěle vám poslouží i jako světlo bodové. Myslete na sebe, myslete na své zdraví.

  Dávejte dobrý pozor

  Domov

  V dnešní době můžeme bazény vidět na mnoha zahradách či v mnoha domech. Jsou to zařízení, která nám umožňují trávit příjemně volný čas. V létě nám přinesou osvěžení, díky kterému na chvíli zapomeneme na veškeré starosti, můžeme díky nim sportovat či jen tak odpočívat. Není to ovšem pouze o tom, že člověk využívá výhod. O bazény je potřeba se také pečlivě starat, jinak by se mohlo stát, že byste byli nepříjemně překvapeni. A o to nestojí snad nikdo.
  Dobrá péče se vyplatí

  A jestli chcete svému bazénu poskytovat jenom tu nejlepší péči, rozhodně je potřeba myslet na mnoho věcí. Základem je to, abyste udržovali vodu čistou. K tomu jsou zapotřebí výkonná filtrace, chemické přípravky a vhodné nástroje pro čištění stěn či dna. Proto se vždy vyplatí mít takové pomocníky po ruce, protože díky nim může být všechno poměrně jednodušší. Na https://eshop.techneco.eu/Bazenove-prislusenstvi naleznete všechno, co byste mohli potřebovat. Takže ať už si vzpomenete na to, že by se Vám hodilo to či ono, už víte, kam se máte obrátit.

  Vše bude jednodušší
  Díky správnému a kvalitnímu příslušenství bude péče mnohem jednodušší a vše Vám půjde od ruky tak, jak byste jenom mohli chtít. To je přeci jenom velká výhoda. Ať už tedy sháníte hadice, kartáče či vysavače, stačí si ze široké nabídky vybrat takové, které budou odpovídat Vašim představám. Buďte si jistí tím, že si zaručeně vyberete a že zajisté objevíte něco, s čím budete spokojeni.
  Nabídka je totiž široká, to je jasné. Při péči o vlastní bazén se Vám toho ovšem může hodit skutečně hodně, proto je vždy dobré vědět, na koho byste se měli obrátit.

  Obývejte pokoj podle Feng shui

  Domov

  Feng shui je opravdu rozšířeným směrem, který není jistě nutné nijak detailně představovat. Jednoduše řešeno, jedná se o učení, které pochází z Číny a zaměřuje se na to, jaký má vliv okolní prostředí na život člověka. Velká pozornost se tak věnuje na uskupení nábytku a vlastně celé architektury domu tak, aby zde bylo dobré proudění energie a člověk se zde tak cítil co nejlépe, nejpříjemněji a aby byl jeho život jednodušší, vyrovnanější a šťastnější. Jak tedy vypadají hlavní rady tohoto učení? Podíváme se společně na místnost, ve které trávíme nejvíce času, a tou je obývací pokoj.

  Obývací poko

  Návrh obývacího pokoje podle zásad feng shui není rozhodně žádnou jednoduchou záležitostí. Velice často si tak osoby, které chtějí mít takto uskupenou jakoukoli místnost v domě, přesně a detailně, zvou specializované architekty, které se tímto učením zabývají odborně a do nejmenších detailů. Jednou z hlavních zásad je, abyste si veškerý sedací nábytek umisťovali tak, abyste neseděli zády ke dveřím místnosti. Toto pravidlo koneckonců vyplývá už z jakési samozřejmosti a nitra člověka. Je jen málo osob, jimž nevadí sedět zády ke dveřím a nemít tak přehled o tom, kdo přichází a odchází z místnosti. Většina osob je v takovéto místnosti nervózní, nedokáže se uvolnit a v tom případě ani relaxovat, tedy provádět činnost, která je pro tuto místnost zcela charakteristická. Z podobného důvodu také není vhodné spojovat do jedné místnosti obývací pokoj a pracovnu. Svou práci byste tak měli neustále na očích, nedokázali byste správně oddělovat pracovní život od toho rodinného a domácího a jako bonus byste byli neustále v jakémsi pracovním stresu. Neumožnuje-li vám to ovšem počet místností jinak, zkuste tento pracovní prostor alespoň trochu nějak oddělit například jednoduchým paravánem.

  Rybička v akváriu

  Celkový prostor by měl také působit světle, svěže a měl by vás nabíjet pozitivní energií. Volte tedy například obrazy a fotografie, které ve vás vzbuzují příjemné pocity anebo oblíbené vzpomínky. Osvětlení celé místnosti je samozřejmě dalším velice důležitým faktorem. Vůbec nejlepší je přirozené osvětlení, tedy dostatek oken. Pokud je to znovu problematické volte alespoň takové umělé osvětlení, které je tomu dennímu nejvíce přirozené. Velice často doporučovanou dekorací jsou nejrůznější fontánky, v nichž proudí voda, která neuvěřitelně uklidňuje a také odplavuje negativní emoce. Postačí ovšem také obyčejné akvárko. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – nového a nenáročného domácího mazlíčka a de-facto čističku prostoru.

  Mobilní domy na „klasické“ bydlení

  Domov

  Bydlení je jednou z těch složitějších otázek, které musíme v životě vyřešit. Někteří z nás to mají poměrně jednoduché a hned mají představu, kde by vlastně chtěli bydlet. Jiní přemýšlí a přemýšlí, vyzkouší byt, dům, maringotku a třeba i jiné verze bydlení. Najít to správné řešení musí každý z nás, my si akorát tak můžeme sdělit, jaké jsou možnosti, ale konečný výběr je již na každém z nás podle vlastního gusta, jak se tak říká.

  Mobilní dům to už neznamená bydlení v nějaké malé chatce, ale může to znamenat i plnohodnotné bydlení jak v zimě, tak i v létě ve vlastním rodinném domku, s vlastní zahrádkou.

  dům

  Mobilní domy se totiž prodávají jako malé „chatky“, například jako rekreační objekty na zahrady místo chat a chalup, ale také jako rodinné stavení, které můžete nechat zkolaudovat, protože některé druhy to umožňují. Pak v podobném objektu bydlíte zcela normálně jako ve zděném stavení. Navíc se vyrábí v různých variantách, takže zde najdete jak nejlevnější projekty, tak také prémiové a luxusní řady s již poměrně velkou obytnou plochou na bydlení. Proto jsou výhodné jak pro mladé páry, tak pro začínající rodiny, nebo i pro lidi na stáří. Každý si v tom najde své vlastní zalíbení.

  Ideální možnost, jak bydlet ve svém vlastním domu, daleko od bytů, kde nemáte žádné sousedy hned za zdí, ale jenom své vlastní soukromí a zázemí „rodinného“ bydlení.

  žena karimatka

  V dnešní době jsou tyto stavby velice luxusní a lukrativní. Platíte měsíční poměrně nízké náklady na bydlení, protože přeci jen, mobilní dům znamená stále menší bydlení, což ale je pozitivem, protože se sníží náklady na bydlení, elektřinu, vodu nebo plyn.

  Vybaveny jsou kompletně a to mnohdy dokonce včetně vnitřního zařízení. Takže není výjimkou, že tam najdete postele, pohovku, skříně a stůl, samozřejmě plně vybavenou kuchyni, spotřebiče jako je lednička, myčka, digestoř, trouba, sklokeramická deska. Nechybí ani koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, skříňkou, wc, bojler a třeba dokonce i pračka. Prostě dům přichystaný k bydlení, stačí si ho objednat nebo rezervovat. Následně proběhne domluva na splácení nebo zaplacení a pak už se můžete těšit, až vám ho přivezou a ustaví. Napojíte veškeré přípojky a můžete prostě bydlet, stačí si tam donést pár základních věcí.

  Což si takhle půjčit?

  Domov

  Lidé se nejednou v průběhu života musí potýkat s finančními problémy. I kdyby to nechtěli, a pochopitelně to nechtějí, nejednou se těžkostem tohoto typu z nejrůznějších důvodů nevyhnou. Někdy jim zkrátka vypadnou příjmy, někdy se objeví nenadálé výdaje a na problémy je zaděláno.

  A jak to potom zvládnout? Někdo se sice může dostatečně uskromnit, někdo může sáhnout na své úspory nebo si rychle potřebnou hotovost přivydělat, ale to není možné vždy a u každého. A ti, kdo takovou možnost nemají, pak nejednou musí volit poslední efektivní variantu řešení, jíž je půjčka.

  foto mincí

  Ovšem má-li si člověk půjčit, musí nejprve splnit podmínky, jež se k jím zvolené půjčce vztahují, respektive musí si vybrat takovou finanční instituci a takovou její nabídku, jež je pro něho zvladatelná, u níž uspěje. Protože v mnoha finančních ústavech požadují hodně vysoké žadatelovy příjmy, dokonale vypadající registry dlužníků a další přednosti. A žadatel, který v posuzování těchto záležitostí neobstojí, mívá smůlu.

  Ovšem smůlu nemívá ten, kdo si zažádá o nebankovní hypotéku. Ona se totiž dokonce i na družstevní byt hypotéka tohoto typu získat dá. Člověk tu dá do zástavy nemovitost, a má-li kromě této ještě alespoň příjmy postačující na flexibilně nastavitelné splácení, má vyhráno. I to stačí k tomu, aby tu žadateli půjčili. A to za hodně výhodných podmínek.

  karty a peníze

  Žadatel tu vyplní formulář na webu nebankovní společnosti, a než se naděje, je vše schváleno, podepíše se smlouva a následuje rychlé vyplacení až sedmdesáti procent odhadní ceny zmiňované nemovitosti. A tyto peníze pak dlužník může splácet od jednoho roku až po třicet let, případně je vrátit i předčasně.

  A taková půjčka může prospět každému, kdo se dostane do problémů. Protože díky ní si nikdo nemusí utahovat opasek více, než je únosné, jenom proto, že se mu zrovna v dané chvíli nedaří.

  Sháníte nějakou půjčku?

  Domov

  V životě se nejednou může leccos zkomplikovat. A když nastanou těžké časy provázené nedostatkem finančních prostředků, není tu nejednou jiná možnost, než si od někoho to, čeho se nedostává, půjčit. Není to sice stoprocentně ideální řešení, protože se takové půjčené peníze pochopitelně musí také i s úroky vracet, ale je to rozhodně lepší varianta než život bez peněz.

  Ovšem k tomu, aby si člověk v těžké finanční situaci mohl půjčit, tu musí být dva. I ten, kdo si půjčit potřebuje, i druhá strana, tedy finanční instituce, jež je mu ochotna takovou pomoc v nouzi poskytnout.

  bankovky eura

  A je bohužel spíše pravidlem než výjimkou, že se ti, kdo by si v tomto ohledu navzájem vyhovovali, nejednou hledají jenom těžko. Ten, kdo má finanční potíže, to nejednou nemá ani trochu snadné, když hledá nějakou finanční instituci, která by se uvolila mu nějaké ty finanční prostředky půjčit.

  Má to pochopitelně své důvody. Ten, kdo žádá o půjčku a nepůsobí se svými ekonomickými a možná nejen ekonomickými problémy důvěryhodně, totiž jen těžko vzbudí tolik důvěry, že bude všechno schopen a ochoten splatit, aby se mu půjčilo. A proto se od něho nejednou ve finančních institucích raději už preventivně odvracejí. Nikdo logicky nechce riskovat, že dá peníze někomu, od koho už je nikdy nedostane zpátky.

  bankovky padesátky

  Jenže půjčit si potřebují i ti nedůvěryhodní. A dost možná především právě ti. A když jim odmítnou pomoc v bance, nezbývá často jiná možnost než nebankovní hypotéka.

  Naštěstí je tu právě tato. A je tu skutečně pro kdekoho, i pro ty, jimž by se jinde sotva poštěstilo uspět. A to proto, že zde se dává do zástavy nemovitost, a díky té se vše obejde bez příliš přísného prověřování. Což vyhovuje těm, kdo mají dejme tomu dluhy, exekuce, záznamy v registrech dlužníků, vcelku nízké příjmy a podobně.

  Tady člověk zažádá přes formulář na webu nebankovní společnosti a záhy je uspokojen. A nad takovou možnost často není.

  Zaměřte se na schodiště

  Domov


  Tou nejdůležitější součástí každého dvou či vícepodlažního domu je schodiště. Určitě se nikdo z nás nerozhodne pořídit si do domácnosti výtah nebo eskalátor. Díky schodišti je nám umožněno dostat se snadno a jednoduše z jednoho poschodí do poschodí dalšího. Jestli je ale něco, co je více než důležité, pak je to to, aby schodiště splňovalo všechno potřebné požadavky a podmínky, které se týkají ať už osvětlení, bezpečnosti nebo jiných kritérií.
  točité schodiště


  Jestliže zrovna do vašeho domu vybíráte nějaké to schodiště, pamatujte si, že každé schodiště má něco do sebe a je něčím originální. Dokonce je možná originální více, než si myslíte.


  Základní dělení schodišť je na schodiště přímá, zakřivená nebo točitá.


  Pokud se bude vaše schodiště nacházet v malém prostoru, pak bude nejvhodnější volbou schodiště točité, které zabírá nejméně místa. Jestliže je ale váš interiér mnohem větší, dejte raději přednost schodišti přímému nebo zakřivenému.


  Takovou dobrou radou pro vás může být rada od architekta či designéra. Právě tihle lidé moc dobře vědí, jaký typ schodiště by se do vašeho domu hodil a jaký typ naopak ne.


  Věřte nebo ne, ale schodiště patří mezi jednu z těch nejlepších investicí vůbec. Jestli je něco, na čem byste nikdy neměli šetřit, pak je to právě schodiště. Je více než jasné, že ceny jsou různé. Pohybují se často podle toho, jaký typ, tvar nebo úprava má být provedena.
  chůze po schodech


  Co je ale také velmi důležité, je jeho doprava. Možnosti máte dvě. Buď si necháte schodiště vyrobit z prefabrikovaných dílců, které se poté poskládají přímo na stavbě, anebo jej budete provádět monoliticky, kdy nebudete muset dopravu vůbec řešit.


  Taková optimální šířka ramene by měla být 900 mm. Výšky stupně se nejčastěji pohybují okolo 165 mm. Nikdy ale nesmí být větší než 180 mm z důvodu pohodlného výstupu a sestupu.


  Tím nejoblíbenějším materiálem, který se používá, je dřevo. Často se používá dub nebo buk. Je ale důležité jej alespoň jednou ročně ošetřit pomocí oleje nebo vosku.


  Nesmíme určitě zapomenout ani na zábradlí u kterého byste nikdy neměli podcenit jeho výšku. Optimální výška je 900 – 1000 mm. Pokud navíc máte malé děti, je dobré schodiště z obou stran opatřit nějakou tou brankou.