1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Obývejte pokoj podle Feng shui

  Domov

  Feng shui je opravdu rozšířeným směrem, který není jistě nutné nijak detailně představovat. Jednoduše řešeno, jedná se o učení, které pochází z Číny a zaměřuje se na to, jaký má vliv okolní prostředí na život člověka. Velká pozornost se tak věnuje na uskupení nábytku a vlastně celé architektury domu tak, aby zde bylo dobré proudění energie a člověk se zde tak cítil co nejlépe, nejpříjemněji a aby byl jeho život jednodušší, vyrovnanější a šťastnější. Jak tedy vypadají hlavní rady tohoto učení? Podíváme se společně na místnost, ve které trávíme nejvíce času, a tou je obývací pokoj.

  Obývací poko

  Návrh obývacího pokoje podle zásad feng shui není rozhodně žádnou jednoduchou záležitostí. Velice často si tak osoby, které chtějí mít takto uskupenou jakoukoli místnost v domě, přesně a detailně, zvou specializované architekty, které se tímto učením zabývají odborně a do nejmenších detailů. Jednou z hlavních zásad je, abyste si veškerý sedací nábytek umisťovali tak, abyste neseděli zády ke dveřím místnosti. Toto pravidlo koneckonců vyplývá už z jakési samozřejmosti a nitra člověka. Je jen málo osob, jimž nevadí sedět zády ke dveřím a nemít tak přehled o tom, kdo přichází a odchází z místnosti. Většina osob je v takovéto místnosti nervózní, nedokáže se uvolnit a v tom případě ani relaxovat, tedy provádět činnost, která je pro tuto místnost zcela charakteristická. Z podobného důvodu také není vhodné spojovat do jedné místnosti obývací pokoj a pracovnu. Svou práci byste tak měli neustále na očích, nedokázali byste správně oddělovat pracovní život od toho rodinného a domácího a jako bonus byste byli neustále v jakémsi pracovním stresu. Neumožnuje-li vám to ovšem počet místností jinak, zkuste tento pracovní prostor alespoň trochu nějak oddělit například jednoduchým paravánem.

  Rybička v akváriu

  Celkový prostor by měl také působit světle, svěže a měl by vás nabíjet pozitivní energií. Volte tedy například obrazy a fotografie, které ve vás vzbuzují příjemné pocity anebo oblíbené vzpomínky. Osvětlení celé místnosti je samozřejmě dalším velice důležitým faktorem. Vůbec nejlepší je přirozené osvětlení, tedy dostatek oken. Pokud je to znovu problematické volte alespoň takové umělé osvětlení, které je tomu dennímu nejvíce přirozené. Velice často doporučovanou dekorací jsou nejrůznější fontánky, v nichž proudí voda, která neuvěřitelně uklidňuje a také odplavuje negativní emoce. Postačí ovšem také obyčejné akvárko. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – nového a nenáročného domácího mazlíčka a de-facto čističku prostoru.