1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Minimalismus: Jak si doma udělat pořádek

  Domov

  Získejte více času a prostoru věnovat se tomu, co vám dává smysl a naučte se nezahlcovat se zbytečnými procesy. Přečtěte si, ve kterých 3 oblastech můžete minimalismus hned ode dneška uplatnit a k čemu vám to bude dobré:
  brýle zápisník telefon myš

  1. Knihy a CDčka
  Mít vlastní knihovničku je super. Je však důležité mít přehled, jaké tituly v ní máme. Není toto příležitost konečně poslat své dětské knihy dál? Vrátit romány, které vám před rokem půjčila kamarádka na dovolenou nebo zbavit se časopisů z dob, kdy jste byli blázni do Garfielda nebo Asterixe? Samozřejmě, že by byla škoda tyto věci vyhodit. Nebojte se zajít s knihami do školky, využít antikvariáty, bazary, pouliční knihovničky nebo podarovat kohokoliv, komu knihy udělají radost. Stejné je to s vaší sbírkou CDček nebo kazet. V devadesátkách bylo cool nahrávat si oblíbené písničky z rádia, ale pokud jste tak ještě neučinili, teď je ta pravá chvíle rozpustit své království.

  2. Šatník
  Je pochopitelné, že nemáte co na sebe. Možná je to však způsobené nadbytkem nepoužitelných kusů oblečení, které jen zabírají místo ve skříni. Ponechte si pouze praktické kousky v dobrém stavu, nositelné pro více příležitostí. Samozřejmě, že se najde také pár míst pro oblečení s citovou hodnotou nebo pro několik výrazných věcí, které k vaší osobnosti prostě patří. Nemusíte se zbavit všech triček s nápisy oblíbených kapel nebo vyhodit všechny roztrhané džíny. Hlavní myšlenkou však je, aby převažovaly univerzální a široce využitelné praktické kusy oblečení.
  stolek u zdi

  3. PC a notebook
  Jak vypadá vaše pracovní plocha? Máte všechno logicky zařazené ve složkách nebo jste zavaleni spoustou neuspořádaných ikon? Vidíte vůbec ještě, jakou tapetu máte na ploše? Vytřiďte staré fotografie, hudbu a filmy, udělejte si pořádek v souborech a promažte vše nepotřebné. Hledané dokumenty naleznete mnohem rychleji a nebudete se muset prohrabovat množstvím neznámých souborů. Nejen, že tak ulevíte svému počítači, ale hlavně se budete pohybovat v čistějším a přehlednějším prostředí, což se rozhodně podepíše na vaší náladě i výsledcích vaší práce.

  Minimalismus vám pomůže zavést si vlastní rituály, které vás posunou dále. I kdyby to mělo být jen uklizení si pracovního stolu každou neděli nebo místo objemných nákupů knih začít využívat služby knihovny.

  Nač tedy zbytečně zabíjet čas, ubírat si kapacitu a energii? Přizpůsobte si své prostředí vlastním potřebám, zaměřte se na osobní rozvoj a dosahování svých cílů bez zbytečného zahlcení hloupostmi. Minimalismus je způsob přemýšlení, který vám přinese samé benefity ve všech oblastech života. Pro někoho je to buzzword, pro někoho zase životní styl.