1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Zaměřte se na schodiště

  Domov


  Tou nejdůležitější součástí každého dvou či vícepodlažního domu je schodiště. Určitě se nikdo z nás nerozhodne pořídit si do domácnosti výtah nebo eskalátor. Díky schodišti je nám umožněno dostat se snadno a jednoduše z jednoho poschodí do poschodí dalšího. Jestli je ale něco, co je více než důležité, pak je to to, aby schodiště splňovalo všechno potřebné požadavky a podmínky, které se týkají ať už osvětlení, bezpečnosti nebo jiných kritérií.
  točité schodiště


  Jestliže zrovna do vašeho domu vybíráte nějaké to schodiště, pamatujte si, že každé schodiště má něco do sebe a je něčím originální. Dokonce je možná originální více, než si myslíte.


  Základní dělení schodišť je na schodiště přímá, zakřivená nebo točitá.


  Pokud se bude vaše schodiště nacházet v malém prostoru, pak bude nejvhodnější volbou schodiště točité, které zabírá nejméně místa. Jestliže je ale váš interiér mnohem větší, dejte raději přednost schodišti přímému nebo zakřivenému.


  Takovou dobrou radou pro vás může být rada od architekta či designéra. Právě tihle lidé moc dobře vědí, jaký typ schodiště by se do vašeho domu hodil a jaký typ naopak ne.


  Věřte nebo ne, ale schodiště patří mezi jednu z těch nejlepších investicí vůbec. Jestli je něco, na čem byste nikdy neměli šetřit, pak je to právě schodiště. Je více než jasné, že ceny jsou různé. Pohybují se často podle toho, jaký typ, tvar nebo úprava má být provedena.
  chůze po schodech


  Co je ale také velmi důležité, je jeho doprava. Možnosti máte dvě. Buď si necháte schodiště vyrobit z prefabrikovaných dílců, které se poté poskládají přímo na stavbě, anebo jej budete provádět monoliticky, kdy nebudete muset dopravu vůbec řešit.


  Taková optimální šířka ramene by měla být 900 mm. Výšky stupně se nejčastěji pohybují okolo 165 mm. Nikdy ale nesmí být větší než 180 mm z důvodu pohodlného výstupu a sestupu.


  Tím nejoblíbenějším materiálem, který se používá, je dřevo. Často se používá dub nebo buk. Je ale důležité jej alespoň jednou ročně ošetřit pomocí oleje nebo vosku.


  Nesmíme určitě zapomenout ani na zábradlí u kterého byste nikdy neměli podcenit jeho výšku. Optimální výška je 900 – 1000 mm. Pokud navíc máte malé děti, je dobré schodiště z obou stran opatřit nějakou tou brankou.