1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Rubrika: Krása

  Jak si udělat P-shine nehty

  Krása

  Pokud jste se rozhodla, že chcete, aby byly vaše nehty zdravé, pevné a zároveň lesklé, je tato metoda určena přímo pro vás. Na tuto proceduru se buď můžete objednat někam do nehtového studia, nebo si ji udělat v pohodlí domova. Není to nikterak složité a navíc i ušetříte peníze. Vytvoření P-shine vyjde v salonu přibližně na 200 Kč. Pořizovací cena sady je přibližně 700 Kč a vydrží vám opravdu dlouho.
  domácí manikúra

  Co najdete v P-shine sadě

  Sada obsahuje 2 pilníky, jemnější a hrubší, špachtli, hadřík, 2 leštičky, leštící pastu a leštící pudr. Nanášecí hmota obsahuje mateří kašičku, včelí vosk, křemičitou hlinku, glycerin, jemné parafiny, panthenol, bentonit, vitaminy A, E, H a provitamin B5.

  Postup

  Důkladně si umyjte ruce a nehty teplou vodou a mýdlem a poté osušte. Nehty upravte do požadovaného tvaru a ošetřete i nehtovou kůžičku.
  Povrch nehtů sjednoťte měkkým papírovým pilníkem. Zelená strana je určená spíše pro více rýhované nehty. Růžová plocha je určená pro odmaštění a zarovnání plochy nehtů. Špachtlí naberte pastu z kelímku 1 a natřete na zelenou leštičku. Opatrně zapracovávejte do nehtu.
  Na špachtli poté naberte pudr z kelímku 2. Přeneste na růžovou leštičku a opět zapracujte do nehtu.  Po pečlivém nanesení a zapracování se na nehtu objeví lesklá vrstva. Pudr či pastu, která se nachází mimo nehet, otřete přiloženým hadříkem.
  Po dokončení ošetřete okolí nehtu olejíčkem s vitaminy. Na závěr ruce namažte vyživujícím krémem.
  masáž ruky

  Co dále vědět

  ·         Lesklá část vám bude postupně odrůstat s nehtem, a proto je vhodné metodu opakovat přibližně každých 14 dní až 3 týdny.
  ·         Na povrchu nehtu se vám vytvoří ochranná vrstva, která zabraňuje vysoušení. 
  ·         Pokud vám už nebude stačit přírodní lesklý vzhled nehtů, můžete je normálně nalakovat barevným lakem.
  Metoda je vhodná pro roztřepené, špatně rostoucí a lámavé nehty. Nedoporučuje se však aplikovat na úplně poničené nehty, nebo na ty, které jsou tenké.

  Tělesné periferie pro zdraví a pro krásu

  Krása

  O čem svědčí vaše nehty

  Vlasy a nehty vždy svědčí o našem způsobu života. Poznáte na nich poměrně spolehlivě stav tělesné schránky. Jsou periferií těla, která nemá až takovou prioritu v zásobování živinami, jako vnitřní orgány, bez nichž se neobejdeme, ale právě to může být pro nás určitou výhodou – signalizací, že něco děláme špatně.
  Lámavé nehty svědčí o nedostatečném prokrvení, anebo nedostatku potřebných živin. Bílé skvrny na nehtech signalizují nadbytek konzumace bílého cukru a bílé mouky. Nevhodná životospráva se také projeví na vroubkovaných nehtech. A naopak velmi tmavé skvrny mohou souviset s nádorovým bujením.
  I přes zdravý životní styl a relativně zdravé nehty a nehtová lůžka však svým nehtům můžeme prokázat dobrou službu, už jen proto, že v průběhu dne ruce často máčíme ve vodě a v saponátových prostředcích. Dopřejte si alespoň jednou týdně tuto proceduru: Namočte konce prstů do rozehřátého olivového oleje a nechte jej působit přibližně čtvrt hodiny. Teplý olej je bude zásobovat živinami a budou i na první pohled vypadat svěží. Na roztřepenou rohovinu nehtů pomáhá směs olivového oleje, medu a vaječného žloutku.
  přímý pohled

  Rozšířené cévy

  Rozšířené cévy v obličeji, které se projevují načervenalou barvou, jsou tzv. venektázie. Jsou způsobené sníženou elasticitou žilních stěn, tím se snižuje pružnost cév a právě v obličeji jsou velmi tenké a náchylné k deformacím. Podobně, jako u nehtů, jde o nevyživenou pokožku, nejčastěji pod vlivem chronického stresu, špatné životosprávy a pochopitelně i kouření a nadbytku alkoholu. Kromě změny životního stylu pomáhá i bylinkový odvar z přesličky rolní. Přesličku spaříme horkou vodou, necháme 15 minut odležet a sklenici popíjíme v průběhu dne (postupně, nikoliv najednou). Odvar lze využít i jako obklad.
  štětec na tváři

  Puchýře

  Mnoho lidí považuje své nohy za něco podřadného, zejména muži o ně nedbají, i když by si zasloužily větší pozornost. Jsou jednou z nejvíce namáhaných částí těla a podle vyjádření ortopedů nosí více než dvě třetiny populace nevhodnou obuv. Poměrně častým jevem jsou otlaky a puchýře. Když se vám puchýř vytvoří, rozhodně jej nepropichujte. Připravte si směs z horkého mléka, na jemno nastrouhané brambory nebo bramborové moučky a nalámaného kousku chlebové střídky. Tuto kaši použijte jako obklad na postižené místo a nechte působit přes noc. Do rána by se měl puchýř vstřebat.