1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Rubrika: Auto moto

  Pravidelná očista a kontrola auta

  Auto moto

  Když přicházíte k Vašemu autu, jako první vidíte jeho vnější vzhled. Prvně se tedy budeme bavit o tom, jak pečovat o svůj vůz z vnějšku. Auto byste měli pravidelně mýt, aby nebylo šedé, ne díky barvě, ale díky prachu a nečistotě. Nemusíte auto mýt v myčce, stačí, když ho doma na zahradě umyjete vapkou, případně si vezmete k mytí na pomoc houbu a kýbl s vodou. Na auta existuje mnoho přípravků, takže si auto můžete omýt i šetrnými přípravky, určené přímo pro tyto potřeby.
  mytí auta
  Nezapomínejte na mytí oken. Mohlo by se Vám stát, že přes okno neuvidíte velmi dobře, ale jen dobře. Někteří majitelé aut tvrdí, že kola dělají auto. Setřete, nebo opláchněte tedy i kola ať nejsou špinavé. Ohledně kol, zajeďte si na benzinovou pumpu, případně až pojedete kolem a zde si zkontrolujte tlak v pneu. Pokud bude tlak nižší, než by měl být (tyto údaje naleznete z vnitřní strany víčka od nádrže, tak kola dofoukněte). Dále se podívejte autu pod kapotu, zde je dobré, pokud máte možnost, dobít si autobaterii + zkontrolujte si stav motorového oleje. Nyní se podíváme na vnitřek auta, tedy interiér. Je dobré začít vyluxováním celého vozu, tedy i kufru.
  ručník na auto
  Až si auto vyluxujete, setřete prach z palubní desky. Na další věci použijte přípravek/sprej na čištění interiéru vozu. Jestliže máte kožené sedačky, pořiďte si pečující, gel/krém na péči o kůži. Tím potřete sedačky, udržuje to jejich dobrý stav. Můžete si také protřídit přihrádky, vyhodit nepotřebné věci a vrátit ty potřebné. Doporučujeme mít v přihrádce kapesníky, ty se vždycky hodí na letní období na alergii a na zimní kvůli rýmě. Jestliže jste majitelem koberečků v autě, vytáhněte je ven, vyklepejte a vyluxujte, Poté je můžete s úsměvem vrátit zpět do vozu. Laickou kontrolu a podrobný úklid máte nyní hotový a můžete opět vyrazit s čistým a krásným autem do provozu.

  Na typu pleti hodně záleží!

  Auto moto

  Pokud se snažíte o svoji pleť opravdu dobře pečovat, vězte, že to půjde pouze a jen tehdy, když budete znát přesně druh pleti, které jste majitelkou. Každá kůže je nejen jiná od těch ostatních, ale také se druh a chování vlastní pleti mění nejen časem, ale také ročním obdobím a samozřejmě i stylem života, který vedeme. Není ale zcela jednoduché, správně typ pleti odhadnout. Určitě však dokážete ale posoudit, do které skupiny patří konkrétně druh vaší pleti, pakliže budete znát její vlastnosti.

  žena

  1.  Smíšená pleť

  Tento typ pleti kombinuje dva různé druhy chování se kůže na obličeji. Na jedné straně je normální, až dokonce suchá a na druhé straně je to mastná pleť. Tato pleť je výrazná tím, že na některých místech se díky zvýšené produkci kožního mazu leskne a zde se také může objevovat akné. To bývá nejčastěji tak zvaná T-zóna (čelo, nos, brada) a na jiných místech, což bývá dost často na tvářích, bývá kůže zcela vysušená.

  akné

  2.  Suchá pleť

  Pokud máte vaši pleť v podstatě na dotek hrubou, protože se vám na obličeji vytváří takové drobounké šupinky, pak jste pravděpodobně jednou z těch, které vlastní suchou pleť. Vaše pleť je většinou dehydratovaná a má nedostatek lipidů. Prostě přesně pravý opak pleti mastné. Vaše pleť je napjatá, málo pružná a často může svědit. Vadí ji chlad a také klimatizace. Tato pleť také poměrně brzy stárne, pokud se jí nedáme hloubkovou hydrataci a nepodpoříme tvorbu přirozené ochranné vrstvy. Výhodou je, že netrpí na akné a široké póry, tzv. černé tečky.

   
  3.  Normální pleť

  Normální pleť je prostě normální pleť. Krásná, jemná, pružná, zdravá. Pokud jste majitelkou tohoto typu pleti, máte opravdu obrovské štěstí. Rozhodně nebudete trpět na akné či rozšířené póry, ani vás nebude trápit chlad či vám nebude vadit klimatizace. Majitelky této pleti pravděpodobně nepotrestá ani občasný prohřešek v péči o pleť, ale stejně by žena s touto pletí měla na svoji kůži dbát a denně se o ni správně starat, aby si mladiství a krásný vzhled udržela co nejdéle.

  obličejová maska

  4.  Mastná pleť

  Jak už bylo řečeno, mastná pleť je opakem suché pleti. Tato pleť produkuje po celém svém povrchu hodně kožního mazu. Často se tedy majitelka této pleti leskne, má rozšířené póry a samozřejmě i akné. Pokud jste majitelkou pleti, která trpí na akné i po třicítce, určitě si dávejte větší pozor na životosprávu. Mastnou pleť mívají většinou hodně puberťáci a to na základě hormonálních změn v rámci dospívání.

  Bez důkladné přípravy nevyjíždět

  Auto moto

  Čas dovolených se nezadržitelně blíží, a pokud máte v plánu absolvovat cestu do svého vysněného a naplánovaného cíle svým vlastním automobilem, jeho přípravu na cestu byste v žádném případě neměli podceňovat. Samozřejmě nemáte věštecké schopnosti a k poruše může dojít zcela nečekaně, ale abyste tuto komplikace eliminovali na minimum, svoje auto na dlouhou jízdu řádně a odborně připravte.

  dívka na kapotě

  Pokud se chystáte na cestu po Čechách, může vám přijít zbytečné vůz nějak zvlášť chystat, řeknete si, že těch pár desítek kilometrů hravě zvládne, ale opak může být pravdou. Na počet kilometrů, které vás čekají, prostě nehleďte, následná oprava vás totiž může vyjít dráž, než důkladný a včasný servis. O to horší by byla situace, kdyby k tomu došlo mimo naše území.

  Čím začít

  Základem jsou kola, tedy lépe řečeno kvalitní obutí, pokud vyrážíte za teplem, přizpůsobte tomu pneumatiky, stejně tak, pokud se chystáte na dovolenou do zasněžených hor, tam se vám navíc budou hodit i řetězy. Kromě toho mají vliv i na spotřebu, což se při delší cestě odrazí i na nákladech vynaložených na pohonné hmoty. Samozřejmostí by měla být zdravá rezerva, pár minut její kontrole určitě věnujte.
  dívka s broukem na pláži

  Cesta k moři bývá dlouhá a náročná, navíc nás mohou sužovat velká horka, ta neprospívají nejen nám, ale i vozu, chladič tak dostává pěkně zabrat, před vyjetím by měl být v naprostém pořádku. Pro strýčka příhodu mějte v kufru připravenou vodu, jak jinak než destilovanou, kterou případně chladič doplníte.

  Prohlídku ve specializovaném servisu si domluvte včas, protože se může stát, že hlavně v období před prázdninami bude problém zajistit její termín. Automechanici se soustředí na prohlídku brzd, vymění olej, prostě auto důkladně proklepnou k vaší plné spokojenosti. Pokud máte v autě elektroniku a trošku zlobí, obzvláště u klimatizace, bude nutná její revize.

  A pak už si můžete dopřát jen klidnou a ničím nerušenou jízdu.