1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Rubrika: Hobby

  Chcete zaručeně čerstvý ananas? Vypěstuje si ho!

  Hobby

  Ke konci roku bývá v obchodech plno krásných ananasů s pěknou a svěží chocholkou. A právě z těchto dobrých prosincových kusů, je nejvhodnější zasadit na ten svůj. Pokud vás zajímá, jak svého šťavnatého ananasu docílit, přečtěte si návod jak jej poměrně jednoduše a doma vypěstovat.
  ananas u zdi
  Základem je výběr
  Jak už bylo zmíněno, velkou a důležitou roli zastává ananasová chocholka. V obchodě je dobré ananas důkladně prohlédnout, zda není shnilý, nebo namrzlý. Většinou je prvotním znakem nevhodného ananasu nahnědlá barva listů. Čím menší chocholka tím lépe (předpokládá se její menší stáří a má lepší předpoklady k růstu).
  plátky ananasu
  Postup
  Odřízněte opatrně chochol, že spodu začistěte a nechte jej alespoň čtyři dny zatáhnout. Namíchejte vhodný substrát (použijte nejlépe rašelinu a písek), nasypte ho do květináče a poté zasaďte chocholku do hloubky alespoň dvou centimetrů. Je dobré z počátku chránit ananas před přímým sluncem.
  okrasná květina
  Asi po měsíci můžete vidět nové zárodky, které postupně vytvoří stabilní „kmen“ rostliny. Po určité době vám ananas začne rychle růst. Když začne dorůstat přibližně jednoho metru, zkuste zapracovat na jeho květech. K tomu můžou pomoci různé přípravky volně dostupné ve všech květinářství. Jsou dokonce i různé techniky zábalů rostliny.
  Když se vám podaří rostlinu přivézt ke stabilnímu životu, nebude si už vyžadovat výjimečnou péči. Stačí občas zalévat a v pokojové teplotě může po určité době začít plodit.
  Něco málo o ananasu
  Víte, že toto ovoce má jedinečné účinky pozitivně ovlivňující lidské zdraví? Nejvíce udržuje v kondici střeva! Napomáhá dobré funkci střev, slinivky, je dobrým pomocníkem při průjmech, ale také ulevuje od břišních bolesti, odvodňuje a pomáhá i při otocích těla.
  Paradoxně má ale ananasová šťáva leptavé účinky a může u citlivé pokožky vyvolat její podráždění. Takže i když ananas milujete, není dobré to s ním příliš přehánět!

  Co nemá jíst kočka

  Hobby

  Zdraví naší kočky asi nejvíce ovlivňujeme tím, co jí servírujeme každý den do mističky. Protože je masožravec, potřebuje jako zdroj energie především živočišné bílkoviny a tuky. Psi se snaží páníčkům zavděčit tím, že jedí častěji i naši stravu, tedy stravu všežravců. To kočky ne! A vědí proč. Potrava s malým podílem živočišných složek jim může hodně zdravotně uškodit. Ve stravě by měly mít asi devadesát procent surovin živočišného původu.
  mytí pacičky.jpg
  Nejsou mlsné, jsou jen opatrné
  Někdo by řekl, že jsou mlsné. Jistě znáte přirovnání o „mlsném kocourovi“. Ale kocouři a kočky jen dbají o své zdraví a dobře vědí, co jíst. Ve výběru jsou konzervativní. Mají citlivé chuťové receptory a trávení. U potravy pečlivě zkoumají chuťové odstíny, konzistenci a teplotu. Měla by co nejvíce připomínat jejich přirozenou potravu. A tou je čerstvě ulovené maso nějakého „živáčka“, čerstvé kořisti. Častá změna ve stravování u nich vyvolává průjmy. Mají rády jeden typ stravy. Není pro ně ani dobré kombinovat jim v jídelníčku kapsičky a granule (tedy stravu průmyslově vyráběnou) se syrovým nebo vařeným masem. Můžete si myslet, že jim podáváte pestrou stravu, ale vlastně jejich trávení škodíte. Raději zůstaňte u toho, co vaše číča ráda a vyhněte se experimentům.
  misky pro kočku.jpg
  Co jim do mističky nedávat
  Určitě ne cukr, sůl, alkohol, tuk ale ani mléko. K jejich přirozené potravě nepatří cukr a škrob. Kočky nejsou schopny rozeznávat sladkou chuť, na kterou nemají receptory. Konzumace kravského mléko u nich často vyvolává průjem, protože obsahuje mléčný cukr (laktózu). Ten jejich trávení neumí dobře zpracovávat. Potrava s větším obsahem sacharidů u nich vede k poškození zraku a srdce. Toxický je pro ně alkohol. Nemají enzym k jeho rozkladu. Kočkám tedy nic ostřejšího nenalévejte. Alkohol u nich vede ke zvracení a kolapsu. I v malém množství. Bezvědomí jí způsobí množství dvou lžiček „tvrdého“. Pozor na uzeniny v kočičí stravě! Jsou příliš tučné a slané. Hodně tuku jim může způsobit i zánět slinivky. Příliš soli zase znamená zatížení ledvin a možné poškození mozku.
  Nezapomeňte s postarat o to, aby měl váš miláček k dispozici dostatek čerstvé vody!

  Nejsou to peníze, ale možnosti

  Hobby

  Vždycky, když se podíváte na šťastného člověka, co vidíte? Jsou to peníze, které se za tím štěstím skrývají, nebo to jsou spíše možnosti? Samozřejmě, spoustu možností otevírají peníze, ale nalejme si čistého vína – každý má možnost prosadit se. Dneska není nic těžkého něco začít nebo se odrazit ode dna a něco se sebou dělat – spousta lidí ale nemá tu odvahu, kreativitu ani fantazii, aby zaujala větší počet lidí. Je tak velký problém, když někteří sice nadávají na bohaté, sami ale nedělají nic, co by je bohatými učinilo.
  odpočinek u krbu.jpg

  Má to hodně co dělat s odvahou

  Ať už je to odvaha zkusit odpovědět na inzerát snů nebo jenom zkontaktovat tu správnou osobu, odvaha pustit se svéhlavě do něčeho, co nemusí vyjít nebo i odvaha „nechat se ztrapnit“. Veškerá odvaha něco dělat vždycky přinese ovoce. Pokud to nebude zisk finanční, bude to určitě zisk zkušeností, které se vám vyplatí na celý život. Musíte se akorát naučit nakládat se svým životem co nejlépe, abyste tak mohli využít každé příležitosti, která nastane NAPLNO.
  muž při stmívání.jpg

  Podnikání to být nemusí

  Dnes se dá zbohatnout i jinak. Samozřejmě, můžete pracovat v dobrém zaměstnání a dostávat nadstandartní mzdu, tak to jde taky. Nebo můžete podnikat, zadaří se vám a jste za vodou, tak to jde určitě. Ale i hloupé „trdlení“ na internetu může přinést své ovoce. Spousta z nás si totiž pod bohatstvím představí miliony na kontě a luxusní auta a kdo ví co. Ale být bohatým může být i člověk, který má jenom o něco větší mzdu. Nemusí to být žádný velký podnikatel, ale má peníze, se kterými dokáže naložit tak, aby si užil co nejvíce možného – aby jel na dovolenou klidně 4x do roka, aby dělal tohle či tamhle to. A na to všechno člověk nemusí být nijak bohatý. To nejjednodušší je popřemýšlet, svůj nápad ztvárnit na internetu a přitáhnout lidi. To je hračka, no ne? hned ukáže, co si o tom myslí za hranicemi.