1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Rubrika: Cestování

  Brazílie

  Cestování

  Pokud je stovka, možná i tisíce míst, kam by se měl člověk za svůj život podívat, Brazílie by mela být jedno z těch míst. Ruch velkoměsta, přírodní divy anebo klidně i pláže, Brazílie toho má nekonečně, co nabídnout. Dnes se podíváme na nějaká z těchto míst, která stojí za vycestování do Brazílie. Co takto sluníčko, opalovat se na ručníku, a cítit vůni mořské soli? Pokud toto je něco, na co si řeknete ano, podíváme se na pláž Copacabana. 

  Pláž Copacabana, není jen tak nějaká obyčejná pláž, tato pláž je celosvětově známa pro její krásu, která se táhne až po čtyřech kilometrem dlouhé pláži. Lidé si ji už přes roky vychvalují, jako jednu z nejkrásnějších plážích na světě. A jedna z nejlepších věcí je to, je, že málokdy se vám stane že by pláž byla úplně plná lidí, i v turistickém období. Přece jen má pláž čtyři kilometry, které tam čekají, třeba i na vás. A to samé platí i pro čistě křišťálovou vodu, která je na pláži téže, velice známá. 

  Pláž Brazílie

  Další na řadě je i Socha Krista Spasitele. Obří socha, která se nachází přesně na kopci Corcovado. Průměrný člověk měří asi jeden metr, a sedmdesát centimetrů. A teď si představte třicet lidí na sobě. Ano, socha Krista Spasitele, opravdu měří lehce přes třicet metrů, což je až nepředstavitelné. Socha už je v Brazílii neboli přesně v Riu de Janeiru už od roku 1931, a její obrovská krása, jak se říká, jí napomohla dostat se i, až na příčku jednoho ze sedmi novodobých divů světa. 

  Brazílie socha

  A toto, byly pouze dvě lokace, z krásné lokace Brazílie, kam se opravdu vyplatí vycestovat. A jak už bylo řečeno, Brazílie, toho nabízí i mnohem víc, ale tyto dvě lokace jsou celosvětově známé. A pokud, byste vycestovali do Brazílie, už jen kvůli těmto dvou lokacím, anebo i krásným hotelům, kde budete ubytováni, určitě nebude litovat, stejně, jako vám řekne, mnoho lidí, kteří už lokace na vlastní oči viděli. 

  Přechody hor a jídlo

  Cestování

  Nemá smysl promýšlet vybavení na pěší turistiku, shánět to co je kvalitní, ale přitom co nejlehčí a potom si batoh naplnit konzervami. Každý, kdo chodí po horách, ví, jak je cítit každý gram zátěže. Zvláště v závěru dne, když už toho máte plné zuby. Jak byste nejraději tu přetěžkou potvoru, co nesete na zádech, hodili z hřebene někde do údolí.

  Na horách je třeba jíst

  A proto dlouhodobě vybíráte co nejlehčí vybavení. Pevným, a odolným, přesto lehkým batohem počínaje, přes pečlivě vybírané spací potřeby. Přitom řešíte i různá dilema. Je lepší spacák, který je sice trochu těžší, ale více zahřeje? Nebo tepelný komfort trochu ošidit a raději si sehnat ultralehký stan a spát tak v suchu a bez dotírání studeného větru?

  Vše co hodláte nést na zádech, třídíte, vyřazujete a nakonec zabalíte do batůžku.  S výsledkem jste spokojeni. Váha zavazadla není vůbec velká. Jenže do batohu ještě musíte nabalit něco. Jsou to potraviny. Je asi hloupost, šetřit na vybavení každý gram a potom si do batohu nasypat několik konzerv hotových jídel. Bez ohledu k jejich chuťové úrovni jde o to, že tyto potraviny jsou velice těžké. Každá z takových konzerv se může váhou blížit půlce kila.

  Je vhodné se proto zaměřit na potraviny dehydrované. V obchodech je jich slušná nabídka. Je dobré ale i tady přemýšlet. Pozorně vybírejte. A vybírejte nejen podle vašich chutí. Důležitý údaj, který vyhledávejte na každém sáčku je návod k přípravě, respektive délka vaření.

  Jídlo v přírodě se dá i ulovit

  Je rozdíl, jestli se jídlo připravuje po dobu 3 minut, nebo jeho doba vaření je 10 a více minut. To znamená více paliva a ono palivo, je zase nějaká váha navíc. Samozřejmě samotný plyn neváží skoro nic, to samé benzín. Jenže obaly, ve kterých toto palivo přenášíte, nějakou váhu mají.  Také zabírají prostor v batohu. Z hlediska váhy jsou nejlepší specializované potraviny, které se připravují přímo v přepravních sáčcích. Do nich stačí nalít správné množství vroucí vody a chvíli počkat. Z tohoto sáčku se pak přímo mohou konzumovat.

  10 nejkrásnějších míst v Polsku

  Cestování
  Tatranský národní park
  Na jihu Polska se rozprostírají jediné skutečné hory v zemi. Pyšní se skalnatými vrcholky se nacházejí nejkrásnější přírodní divy národa – třpytící se Morskie Okolake nebo nejvyšší vrchol Rysy (2500m). Vzhledem k dechberoucí přírodní kráse není divu, že je národní park pod záštitou UNESCA.
  pohled na pole
  Les Białowieża
  Divoká a pravěká půda, která se rozprostírá na hranici mezi Polskem a Běloruskem na východu země je Białowieżský les, který je považován za jeden z posledních pozůstatků panenského lesa v Evropě. Celkově se rozkládá na ploše více než 3000 kilometrů čtverečních a je zapsán ve světovém dědictví UNESCA pro své nedotčené přírodní krásy. Můžete zde narazit na putovní stáda ohroženého Zubra Evropského nebo obdivovat kolosální duby.
   
  Malbork
  Město leží mezi Elblągskými jezery a mezi polskými Mazury. Je domovem jedné z nejzajímavějších středověkých památek v celé Evropě.  Mezi rozlehlými městskými hradními komplexy je nekonečné množství fotografických příležitostí. Jeden z nejkrásnějších výhledů na pevnost z červených cihel je z protilehlých břehů řeky Nogat.
   
  Staré město Krakov
  Politické, hospodářské a kulturní centrum polského království je historické jádro UNESCO. V jeho středu se nachází velké tržiště, které je opravdovým centrem místního života. Hemží se prodejci květin, řemeslnými obchody a rozlehlými terasy kaváren. Kolem jeho okrajů se nacházejí staré městské brány, velká pevnost Barbicam a majestátní hrad Wawel.
  rybník u zámku
  Oblast Mazurských jezer
  Mazurská jezerní oblast je dlouhodobě oblíbená u domácích polských rekreantů. Celkově je domovem více než 2000 samostatných jezer. Tím největším je Śniardwy a jezero Mamry je nejoblíbenější.
   
  Krkonošský národní park
  420 km západně od Krakova se na hranicích s Českou republikou rozprostírá Krkonošský národní park. Nabízí nádherné výhledy na jedlové a smrkové lesy, hluboká říční údolí a prostá městečka, kde se zastavil čas.