1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Bez důkladné přípravy nevyjíždět

  Auto moto

  Čas dovolených se nezadržitelně blíží, a pokud máte v plánu absolvovat cestu do svého vysněného a naplánovaného cíle svým vlastním automobilem, jeho přípravu na cestu byste v žádném případě neměli podceňovat. Samozřejmě nemáte věštecké schopnosti a k poruše může dojít zcela nečekaně, ale abyste tuto komplikace eliminovali na minimum, svoje auto na dlouhou jízdu řádně a odborně připravte.

  dívka na kapotě

  Pokud se chystáte na cestu po Čechách, může vám přijít zbytečné vůz nějak zvlášť chystat, řeknete si, že těch pár desítek kilometrů hravě zvládne, ale opak může být pravdou. Na počet kilometrů, které vás čekají, prostě nehleďte, následná oprava vás totiž může vyjít dráž, než důkladný a včasný servis. O to horší by byla situace, kdyby k tomu došlo mimo naše území.

  Čím začít

  Základem jsou kola, tedy lépe řečeno kvalitní obutí, pokud vyrážíte za teplem, přizpůsobte tomu pneumatiky, stejně tak, pokud se chystáte na dovolenou do zasněžených hor, tam se vám navíc budou hodit i řetězy. Kromě toho mají vliv i na spotřebu, což se při delší cestě odrazí i na nákladech vynaložených na pohonné hmoty. Samozřejmostí by měla být zdravá rezerva, pár minut její kontrole určitě věnujte.
  dívka s broukem na pláži

  Cesta k moři bývá dlouhá a náročná, navíc nás mohou sužovat velká horka, ta neprospívají nejen nám, ale i vozu, chladič tak dostává pěkně zabrat, před vyjetím by měl být v naprostém pořádku. Pro strýčka příhodu mějte v kufru připravenou vodu, jak jinak než destilovanou, kterou případně chladič doplníte.

  Prohlídku ve specializovaném servisu si domluvte včas, protože se může stát, že hlavně v období před prázdninami bude problém zajistit její termín. Automechanici se soustředí na prohlídku brzd, vymění olej, prostě auto důkladně proklepnou k vaší plné spokojenosti. Pokud máte v autě elektroniku a trošku zlobí, obzvláště u klimatizace, bude nutná její revize.

  A pak už si můžete dopřát jen klidnou a ničím nerušenou jízdu.