1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Na typu pleti hodně záleží!

  Auto moto

  Pokud se snažíte o svoji pleť opravdu dobře pečovat, vězte, že to půjde pouze a jen tehdy, když budete znát přesně druh pleti, které jste majitelkou. Každá kůže je nejen jiná od těch ostatních, ale také se druh a chování vlastní pleti mění nejen časem, ale také ročním obdobím a samozřejmě i stylem života, který vedeme. Není ale zcela jednoduché, správně typ pleti odhadnout. Určitě však dokážete ale posoudit, do které skupiny patří konkrétně druh vaší pleti, pakliže budete znát její vlastnosti.

  žena

  1.  Smíšená pleť

  Tento typ pleti kombinuje dva různé druhy chování se kůže na obličeji. Na jedné straně je normální, až dokonce suchá a na druhé straně je to mastná pleť. Tato pleť je výrazná tím, že na některých místech se díky zvýšené produkci kožního mazu leskne a zde se také může objevovat akné. To bývá nejčastěji tak zvaná T-zóna (čelo, nos, brada) a na jiných místech, což bývá dost často na tvářích, bývá kůže zcela vysušená.

  akné

  2.  Suchá pleť

  Pokud máte vaši pleť v podstatě na dotek hrubou, protože se vám na obličeji vytváří takové drobounké šupinky, pak jste pravděpodobně jednou z těch, které vlastní suchou pleť. Vaše pleť je většinou dehydratovaná a má nedostatek lipidů. Prostě přesně pravý opak pleti mastné. Vaše pleť je napjatá, málo pružná a často může svědit. Vadí ji chlad a také klimatizace. Tato pleť také poměrně brzy stárne, pokud se jí nedáme hloubkovou hydrataci a nepodpoříme tvorbu přirozené ochranné vrstvy. Výhodou je, že netrpí na akné a široké póry, tzv. černé tečky.

   
  3.  Normální pleť

  Normální pleť je prostě normální pleť. Krásná, jemná, pružná, zdravá. Pokud jste majitelkou tohoto typu pleti, máte opravdu obrovské štěstí. Rozhodně nebudete trpět na akné či rozšířené póry, ani vás nebude trápit chlad či vám nebude vadit klimatizace. Majitelky této pleti pravděpodobně nepotrestá ani občasný prohřešek v péči o pleť, ale stejně by žena s touto pletí měla na svoji kůži dbát a denně se o ni správně starat, aby si mladiství a krásný vzhled udržela co nejdéle.

  obličejová maska

  4.  Mastná pleť

  Jak už bylo řečeno, mastná pleť je opakem suché pleti. Tato pleť produkuje po celém svém povrchu hodně kožního mazu. Často se tedy majitelka této pleti leskne, má rozšířené póry a samozřejmě i akné. Pokud jste majitelkou pleti, která trpí na akné i po třicítce, určitě si dávejte větší pozor na životosprávu. Mastnou pleť mívají většinou hodně puberťáci a to na základě hormonálních změn v rámci dospívání.