K čemu slouží bass drive pedal
Asi každý z nás někdy navštívil nějakou hudební produkci, ať už se jednalo koncert či jste si jednoduše zašli na ples či zábavu, kde hrála kapela. Většina z nás zde poslouchá písničky, a jen málokoho napadne, co vše za tím vlastně stojí.
Nyní je řeč především o menších hudebních skupinách, které často hrají právě na nejrůznějších plesech. Ty obvykle nehrají vlastní hudbu, nýbrž se jejich repertoár často skládá z písniček nejrůznějších jiných kapel, ať už domácích či zahraničních.
Možná by se zdálo, že tím mají značně ulehčenou práci, a do jisté míry je to i pravda – nemusí se trápit skládáním hudby. Ovšem představa, že si jednoduše stáhnou karaoke verzi či noty a můžou jít hrát na pódium, je poněkud scestná.
Pravdou je, že i tyto „převzaté“ skladby je potřeba od základu vytvořit a přizpůsobit možnostem a potřebám dané kapely. Většina této práce pak probíhá v počítači za pomoci nejen nejrůznějších hudebních programů, nýbrž i hardwarových pomůcek.
Jednou z těch méně známých, avšak velmi často využívaných i profesionálními hudebníky, je i bass drive pedal Feedback pedals, a rozhodně ne bez důvodu. Jistě jste si všimli, jak často jednotlivé skladby podkreslují basové tóny v pozadí. Avšak jen málokdy, zvláště právě u těchto malých kapel, najdeme hráče na basu.
Přesto je potřeba tento zvuk vytvořit, neboť právě ten je často nezbytnou součástí zážitku – jen si vzpomeňme, kolikrát nám při hlasitém poslechu hudby prakticky duní v uších a rozechvívá i předměty v okolí. A právě k tomu, aby je mohli vytvořit, slouží tento pedál.
Tyto pedály jsou v podstatě zařízení, která dokážou vytvářet nejrůznější, mnohdy i velmi komplikované zvukové efekty, které mohou produkci velmi dobře podkreslit a tím i zlepšit celkový dojem. A právě tento typ je vytvořen k produkování basových efektů, které jsou, jak již bylo řečeno, v mnoha případech nezbytné. Není tedy divu, že jej používají i profesionální hudebníci.