1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Proč je venkovní kamenná dlažba tak oblíbená

  Produkty


  Kdo má zahradu, ať už u rodinného domku či chaty nebo chalupy, ví, že nemusí být příliš příjemné chodit přes trávník, zvláště po dešti. Navíc je nutné přidat i fakt, že na frekventovaných cestách vzniknou vyšlapané pěšiny, které nevypadají nejlépe, a po kterých se, opět zvláště po dešti, nechodí zrovna příjemně.

  Není tedy divu, že právě na tyto cesty, například od branky k domu či k chatě nebo chalupě, pokládáme nejrůznější zpevňovací prvky, a vytváříme tak cesty, po kterých se bude nejen dobře chodit, a to prakticky za každého počasí, ale které budou zároveň vypadat co nejlépe.

  dlazba1

  Samozřejmě existuje spousta materiálů, které zde můžeme použít. Příkladem může být beton či cihly nebo dokonce písek nebo štěrk, avšak v současné době je zdaleka nejoblíbenější venkovní kamenná dlažba stoneexpert.cz. Ta je tvořena plochými kameny, nejčastěji pak břidlicí a žulou. Je to především z důvodu jejich vysoké odolnosti vůči vlivům počasí.

  Ty jsou pak spojeny maltou, aby vytvářely nejrůznější zajímavé vzory. Pokud se přidá i vhodná kombinace barev, pak může být výsledek skutečně uchvacující, přičemž to ani nestojí tolik peněz, jako jiné možnosti.

  dlazba2

  Samozřejmě to není nejlevnější možnost, kterou můžeme použít. V současné době má však nejlepší poměr ceny, vzhledu, účelnosti a životnosti. Není tedy divu, že ji volí stále více lidí.

  Jistě, má i své nevýhody. Předně je potřeba vybrat vhodné kameny, a to nejen druh, ale i barvu, pokud chceme, aby výsledek nějak vypadal. A ty nemusí být zrovna snadné najít. Navíc si je nemůžeme jednoduše sebrat a odvézt z přírody, rozhodně ne v takovém množství, jaké je potřeba.

  K tomu je nutné přidat i fakt, že k sobě jednotlivé kameny musí dobře pasovat, aby bylo možné vytvořit jednolitou cestu a zachovat přitom konstantní rozestupy.

  Je tedy jasné, že tato dlažba není nejsnadnější, co se realizace týče. Avšak věřte, že výsledek, pokud si dáte záležet, bude skutečně stát za to, a dělat vám radost mnoho let.