1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Tělesné periferie pro zdraví a pro krásu

  Krása

  O čem svědčí vaše nehty

  Vlasy a nehty vždy svědčí o našem způsobu života. Poznáte na nich poměrně spolehlivě stav tělesné schránky. Jsou periferií těla, která nemá až takovou prioritu v zásobování živinami, jako vnitřní orgány, bez nichž se neobejdeme, ale právě to může být pro nás určitou výhodou – signalizací, že něco děláme špatně.
  Lámavé nehty svědčí o nedostatečném prokrvení, anebo nedostatku potřebných živin. Bílé skvrny na nehtech signalizují nadbytek konzumace bílého cukru a bílé mouky. Nevhodná životospráva se také projeví na vroubkovaných nehtech. A naopak velmi tmavé skvrny mohou souviset s nádorovým bujením.
  I přes zdravý životní styl a relativně zdravé nehty a nehtová lůžka však svým nehtům můžeme prokázat dobrou službu, už jen proto, že v průběhu dne ruce často máčíme ve vodě a v saponátových prostředcích. Dopřejte si alespoň jednou týdně tuto proceduru: Namočte konce prstů do rozehřátého olivového oleje a nechte jej působit přibližně čtvrt hodiny. Teplý olej je bude zásobovat živinami a budou i na první pohled vypadat svěží. Na roztřepenou rohovinu nehtů pomáhá směs olivového oleje, medu a vaječného žloutku.
  přímý pohled

  Rozšířené cévy

  Rozšířené cévy v obličeji, které se projevují načervenalou barvou, jsou tzv. venektázie. Jsou způsobené sníženou elasticitou žilních stěn, tím se snižuje pružnost cév a právě v obličeji jsou velmi tenké a náchylné k deformacím. Podobně, jako u nehtů, jde o nevyživenou pokožku, nejčastěji pod vlivem chronického stresu, špatné životosprávy a pochopitelně i kouření a nadbytku alkoholu. Kromě změny životního stylu pomáhá i bylinkový odvar z přesličky rolní. Přesličku spaříme horkou vodou, necháme 15 minut odležet a sklenici popíjíme v průběhu dne (postupně, nikoliv najednou). Odvar lze využít i jako obklad.
  štětec na tváři

  Puchýře

  Mnoho lidí považuje své nohy za něco podřadného, zejména muži o ně nedbají, i když by si zasloužily větší pozornost. Jsou jednou z nejvíce namáhaných částí těla a podle vyjádření ortopedů nosí více než dvě třetiny populace nevhodnou obuv. Poměrně častým jevem jsou otlaky a puchýře. Když se vám puchýř vytvoří, rozhodně jej nepropichujte. Připravte si směs z horkého mléka, na jemno nastrouhané brambory nebo bramborové moučky a nalámaného kousku chlebové střídky. Tuto kaši použijte jako obklad na postižené místo a nechte působit přes noc. Do rána by se měl puchýř vstřebat.