1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Jak zasílat balíky bezpečně?

  Produkty

  Zasílání věcí je v dnešním světě velmi oblíbený způsob jak rychle dostat požadovanou věc bez sebevětší námahy. Prakticky nemusíte vylézt z postele a za několik dní vás objednávka čeká před domem. Stále častěji je tato služba využívána i mezi lidmi, kteří si takto zasílají nejrůznější věci. Tento způsob výměny či nákupu věcí je často rychlejší než samotný osobní odběr. Jestliže i vy plánujete tento způsob přepravy využít nebo vám záleží na bezpečí zasílaného výrobku, inspirujte se několika radami, jak bezpečně zabalit zásilku.

  Obalový materiál

  Jako obalový materiál můžete použít kartonové krabice různých velikostí, neprůhledné obálky opatřené bublinkovou fólií či neprůhledné igelity. Obalový materiál volte vzhledem k velikosti zasílaného předmětu a jeho křehkosti. Jestliže se jedná o velmi křehkou zásilku, můžete využít dřevěné krabice, které váš balíček ochrání i před nešetrným zacházením.

  velké krabice

  Plnící materiál

  Zásilka bude v bezpečí pouze v případě, kdy jí znemožníte jakýkoliv pohyb, a bude chráněna bohatou vrstvou plnícího materiálu. Takovým materiálem můžou být truhlářské hobliny, kartonová vlna Balteto, flo-pak, vzduchové polštářky, bublinková fólie nebo zmačkané noviny.

  Nejlepší způsob balení

  Předmět, který budete posílat, nejprve umístěte do menší krabice, vnitřek zaplňte výplňovým materiálem a důkladně balíček zalepte lepicí páskou. Takto připravený balíček poté přemístěte do větší krabice a pevně ho přilepte lepicí páskou na dno krabice tak, aby nemohlo dojít k pohybu během transportu. Větší krabici poté naplňte výplňovým materiálem až po okraj a zalepte v místech, kde by mohlo dojít k vypadnutí zásilky.

  kartonová krabice

  Jestliže se jedná o malý předmět, krabice stačí pouze jedna nebo můžete využít i obálky s ochrannými prvky.

  Balíček můžete běžně používanými znaky označit jako křehký, neklopit či podobně.