1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  10 nejkrásnějších míst v Polsku

  Cestování
  Tatranský národní park
  Na jihu Polska se rozprostírají jediné skutečné hory v zemi. Pyšní se skalnatými vrcholky se nacházejí nejkrásnější přírodní divy národa – třpytící se Morskie Okolake nebo nejvyšší vrchol Rysy (2500m). Vzhledem k dechberoucí přírodní kráse není divu, že je národní park pod záštitou UNESCA.
  pohled na pole
  Les Białowieża
  Divoká a pravěká půda, která se rozprostírá na hranici mezi Polskem a Běloruskem na východu země je Białowieżský les, který je považován za jeden z posledních pozůstatků panenského lesa v Evropě. Celkově se rozkládá na ploše více než 3000 kilometrů čtverečních a je zapsán ve světovém dědictví UNESCA pro své nedotčené přírodní krásy. Můžete zde narazit na putovní stáda ohroženého Zubra Evropského nebo obdivovat kolosální duby.
   
  Malbork
  Město leží mezi Elblągskými jezery a mezi polskými Mazury. Je domovem jedné z nejzajímavějších středověkých památek v celé Evropě.  Mezi rozlehlými městskými hradními komplexy je nekonečné množství fotografických příležitostí. Jeden z nejkrásnějších výhledů na pevnost z červených cihel je z protilehlých břehů řeky Nogat.
   
  Staré město Krakov
  Politické, hospodářské a kulturní centrum polského království je historické jádro UNESCO. V jeho středu se nachází velké tržiště, které je opravdovým centrem místního života. Hemží se prodejci květin, řemeslnými obchody a rozlehlými terasy kaváren. Kolem jeho okrajů se nacházejí staré městské brány, velká pevnost Barbicam a majestátní hrad Wawel.
  rybník u zámku
  Oblast Mazurských jezer
  Mazurská jezerní oblast je dlouhodobě oblíbená u domácích polských rekreantů. Celkově je domovem více než 2000 samostatných jezer. Tím největším je Śniardwy a jezero Mamry je nejoblíbenější.
   
  Krkonošský národní park
  420 km západně od Krakova se na hranicích s Českou republikou rozprostírá Krkonošský národní park. Nabízí nádherné výhledy na jedlové a smrkové lesy, hluboká říční údolí a prostá městečka, kde se zastavil čas.