1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Cena jedlé sody je velmi nízká, na to, co dovede

  Produkty

  Perfektní čistič za pár korun

  Koupelny, toalety, kuchyně – v těchto místnostech se nejčastěji jedlá soda uplatní. Můžeme ji smíchat s vodou a octem na kašovitou hmotu, s níž se dobře čistí umyvadla, vany, dlaždičky, sporáky, okenní parapety, a cokoli, kde ulpívá na povrchu mastný povlak, což je nejčastěji v kuchyních, nebo v koupelnách. Soda je perfektní odmašťovadlo a velmi ochotně reaguje s jakýmkoli organickým materiálem. Nač tedy utrácet za drahá chemická čistidla, když máme při ruce mnohem levnější a účinný prostředek. A jedlá soda cena Naklíčeno? Možná vás překvapí, jak je nízká, jde totiž o přírodní materiál, který je v životním prostředí hojně zastoupen.

  jedlá soda

  Umývání oken – soda smíchaná s octem, přidaná do teplé vody, je asi to nejlepší na okenní tabule. Zapomeňte na speciální přípravky s alkoholem, jako je Okena či Iron, toto je velmi efektivní a zároveň šetrný a ekologický způsob umývání oken. Značnou výhodou této směsi je, že nezanechává šmouhy, a stačí po umytí skla setřít vodní vrstvu gumovou stěrkou. Mytí oken už nebude činností, do níž byste se museli dlouho nutit.

  Nepříjemný zápach – absorpční schopnosti sody oceníte i pro nežádoucí pachy, které se jen stěží odstraňují běžnými saponáty a úklidovými prostředky. Můžete ji nasypat na koberec, lino, dlažbu, plovoucí podlahu, zkrátka na všechny povrchy, které byly potřísněny močí, zvratky, krví, zbytky jídla a dalšími organickými nečistotami. Soda natáhne do sebe zápach i z obuvi, ze zvířecích toalet, odpadkových košů.

  soda bikarbona

  Vlasy – nemusíte mít obavy využít jedlou sodu i na umývání vlasů. Stačí malé množství, cca 1 kávová lžička na půl litru teplé vody a postupně oplachujte tímto roztokem mokré vlasy. Odstraní se tím velmi dobře mastnota, odumřelé kožní šupinky, prachové částice s těžkými kovy vázanými na tuk, rezidua laků na vlasy, starých kondicionérů, šamponů a vlasových přípravků. Poté stačí vlasy umýt teplou vodou a případně využít kondicionéru, anebo třeba jablečného octa, který kondicionér nahradí.