1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Vybavení pro rybáře

  Produkty

  Rybaření má rádo spousta lidí, přičemž i Vy se můžete stát rybářem. Kromě nutných povinností potřebujeme také vybavení, které bude dobře sloužit.

  Vybavení pro rybáře

  Nutný základ

  Nemůže si koupit vybavení a jít si chytat, kam se nám zachce, protože na běžných tocích je potřeba mít vyřízenou administrativu. Do ní rádiem všechny povinnosti jako být členem Českého rybářského svazu, kde musíme složit zkoušky, mít platný rybářský lístek a další potřebné záležitosti. Tomu se můžeme vyhnout u soukromníků, kde za chytání zaplatíte určitý poplatek, přičemž na řadě místech půjčují i vybavení, takže je to ideální místo, kde si můžeme vše nejprve vyzkoušet.

  chytání ryb

  Jestliže nás to bude bavit, tak potřebujeme vlastní vybavení. První vybavení nemusí být nijak drahé, ovšem dbejte na to, aby splnilo základní požadavky a v praxi dobře fungovalo. Nevyhneme se nákupu základních potřeba, kam řadíme prut, naviják, háček, návnady, podběrák a dále můžeme pořídit vybarvení, které nám vss4 usnadní a zpohodlní. Mezi něj řadíme signalizační, zařízení, židle, deštníky a takto bychom mohli pokračovat dlouhou, protože sortiment je široký.

  Bytelný naviják

  Pokud nám zabere ryba, tak je důležité ji dostat k sobě a vytáhnout, přičemž u větších úlovků musíme použít podběrák. Přitáhnutí zajišťuje naviják, který je na prutu, přes který je veden i samotný vlasec, jenž se na tohle zařízení navíjí. Výběr je i u tohoto zařízení slušný, jen musíme zvolit správný druh. Jde tu hlavně o to, jaké ryby budeme chytat, protože každý druh má například jinou hmotnost. Když zvolíme vhodnou kategorii, tak následně se musíme dívat na vhodný produkt.

  ženy u rybníka

  Na co se zaměřit? Je toho více, takže začneme u hmotnosti, protože těžký naviják zvyšuje zbytečně hmotnost prutu. Dále musíme hledět na vhodnou brzdu, kdy každému vyhovuje něco jiného a zase záleží, co chceme chytat. Klíčová je rozhodně také životnost a spolehlivost, abychom mohli chytat bez obavy z poruchy, kdy spolehlivé jsou navijáky Okuma. Záleží na celkovém zpracování a použitých materiálech. Hodně záleží na ložisku, protože na něm se naviják točí, přičemž každé má určitou průměrnou životnost.