1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Je dobré postavit dětský stan na hraní uvnitř v domě?

  Produkty

  Je známým a nezpochybnitelným faktem, že děti si rády hrají. Jsou k tomu prakticky naprogramovány. Hra je pro ně způsob, jak poznávají svět okolo sebe a dávají mu smysl. Také se tím učí ovládat své tělo a poznávat jeho možnosti, i když často za cenu někdy i poměrně bolestivých neúspěchů.

  K tomu, aby si mohly hrát smysluplně, však také potřebují vhodné prostředí. Ideálně takové, které podněcuje fantazii a nabízí více možností, jak jej využít. Jednou z těchto věcí je i dětský stan na hraní. O co se jedná?

  stan1

  Ve své podstatě jde o klasický stan či v některých případech domeček. Obvykle však nebývá z klasické stanové látky, nýbrž z igelitu. Je buď vyveden ve veselých, pestrých barvách, nebo jsou na něm oblíbené postavičky z dětských filmů a seriálů.

  Dětem poskytuje celkem dost možností. Mohou si zde hrát na kovboje a indiány, nebo jej využít při hře na schovávanou nebo na honěnou jako „domeček“ či bezpečnou zónu. Mohou si tam také dát své hračky a být tam v soukromí.

  stan2

  To vše zní sice dobře, avšak nabízí se otázka: kde jej postavit. Pokud máte zahradu a je hezky, pak není žádný problém. Avšak co když bydlíte v bytě, je zrovna zima, nebo se venku žení všichni čerti? Tím nejjednodušším řešením je postavit jej uvnitř, ale je to skutečně dobrý nápad?

  Abychom mohli tuto otázku zodpovědět, je třeba uvážit několik věcí. Předně jsou to rozměry stanu. Lze jej postavit tak, aby nepřekážel běžnému provozu? Protože počítejte s tím, že jej dítě nebude chtít po dokončení hry sbalit.

  Dále je tu faktor bezpečnosti. Je třeba počítat s tím, že naše dítě bude okolo i běhat. Bude tedy v bezpečné vzdálenosti od nábytku a ostrých rohů? Nesmíme totiž zapomínat, že zvláště malé děti ještě jednak dobře neovládají své tělo, a za druhé ještě neumí tak zhodnotit vzdálenost.

  Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, pak není důvod, proč jim nedopřát radost a nepostavit jim jej. Alespoň od nich bude na chvilku klid.