1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Jak staré jsou kozačky

  Produkty

  Jestliže existuje obuv, která je považována za tu nejstarší, pak jsou to kozačky. První modely kozaček začali nosit již pravěcí lovci . Vysoká obuv v dřívější době chránila člověka jak před chladem, tak i jako opěrný bod před kontaktem s divokými zvířaty. V té době byla obuv dosti primitivní. Byla vytvořená ze zvířecí kůže a také srsti. Lze ji ale nazvat prvními kozačkami, protože se mnohé z nich vyráběly z kozí nebo hovězí kůže.
  kožené boty na zimu

  Jakmile byla ukončena doba ledová, obliba kozaček se nejvíce rozšířila mezi eskymáky. Drsné klima a převaha zimního počasí obyvatele nutila využívat tento typ obuvi. Ačkoliv se jednalo o boty z kozí kůže, samotný název se zachoval až do současnosti, i když se jednalo o jiný typ materiálu, než jaký se používá dnes. Předchůdcem byly v 17. století vojenské speciály, které měli na nohou pěší bojovníci a jezdci na koních. I v minulosti již platilo, že armádní výstroj vždy měla vysokou kvalitu, což se také zachovalo dodnes.

  Obouvat tento typ obuvi mohli ze začátku pouze muži. Ženy tento styl začaly napodobovat až v 18. století. První dámská obuv tohoto typu byla velice podobná té současné. Stejně tak i výše podpatku. Jediný rozdíl byl v tom, že první vysoká dámská obuv byla zdobená textilními výšivkami. Ze začátku byl podpatek velmi nízký, později se ale začal ve vyšších společenských vrstvách nosit podpatek mnohem vyšší.
  zimní boty

  A jak vlastně ženy tento typ obuvi nosí?

  Pokud nosíte úzkou pouzdrovou sukni, dejte možnost vyniknout klasickému střihu obuvi s nízkým podpatkem, který má tvar podkovy. Hodí se pro dlouhé a štíhlé nohy.

  Nosíte zvonové sukně? Pak toho nejlepšího dojmu docílíte s rovnými a upnutými kozačkami, které budou mít vyšší podpatek.

  K oversize úpletu se nosí tzv. komíny, které jsou vyrobeny z lesklé kůže a mají vyšší podpatek.

  Pokud jste ale na přiléhavé kalhoty, které jsou v jezdeckém stylu, kde ještě navíc vyniknou dlouhé nohy ženy, pak věřte, že tyto kalhoty vypadají velmi dobře s koženými botami, které mají středně vysoký podpatek.