1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Co nemá jíst kočka

  Hobby

  Zdraví naší kočky asi nejvíce ovlivňujeme tím, co jí servírujeme každý den do mističky. Protože je masožravec, potřebuje jako zdroj energie především živočišné bílkoviny a tuky. Psi se snaží páníčkům zavděčit tím, že jedí častěji i naši stravu, tedy stravu všežravců. To kočky ne! A vědí proč. Potrava s malým podílem živočišných složek jim může hodně zdravotně uškodit. Ve stravě by měly mít asi devadesát procent surovin živočišného původu.
  mytí pacičky.jpg
  Nejsou mlsné, jsou jen opatrné
  Někdo by řekl, že jsou mlsné. Jistě znáte přirovnání o „mlsném kocourovi“. Ale kocouři a kočky jen dbají o své zdraví a dobře vědí, co jíst. Ve výběru jsou konzervativní. Mají citlivé chuťové receptory a trávení. U potravy pečlivě zkoumají chuťové odstíny, konzistenci a teplotu. Měla by co nejvíce připomínat jejich přirozenou potravu. A tou je čerstvě ulovené maso nějakého „živáčka“, čerstvé kořisti. Častá změna ve stravování u nich vyvolává průjmy. Mají rády jeden typ stravy. Není pro ně ani dobré kombinovat jim v jídelníčku kapsičky a granule (tedy stravu průmyslově vyráběnou) se syrovým nebo vařeným masem. Můžete si myslet, že jim podáváte pestrou stravu, ale vlastně jejich trávení škodíte. Raději zůstaňte u toho, co vaše číča ráda a vyhněte se experimentům.
  misky pro kočku.jpg
  Co jim do mističky nedávat
  Určitě ne cukr, sůl, alkohol, tuk ale ani mléko. K jejich přirozené potravě nepatří cukr a škrob. Kočky nejsou schopny rozeznávat sladkou chuť, na kterou nemají receptory. Konzumace kravského mléko u nich často vyvolává průjem, protože obsahuje mléčný cukr (laktózu). Ten jejich trávení neumí dobře zpracovávat. Potrava s větším obsahem sacharidů u nich vede k poškození zraku a srdce. Toxický je pro ně alkohol. Nemají enzym k jeho rozkladu. Kočkám tedy nic ostřejšího nenalévejte. Alkohol u nich vede ke zvracení a kolapsu. I v malém množství. Bezvědomí jí způsobí množství dvou lžiček „tvrdého“. Pozor na uzeniny v kočičí stravě! Jsou příliš tučné a slané. Hodně tuku jim může způsobit i zánět slinivky. Příliš soli zase znamená zatížení ledvin a možné poškození mozku.
  Nezapomeňte s postarat o to, aby měl váš miláček k dispozici dostatek čerstvé vody!