1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Výpočet čisté mzdy na výplatu

  Podnikání

  Chystáte se změnit zaměstnání? Nevíte, kolik přesně dostanete peněz na výplatu, když vám řekli sumu v hrubé mzdě? V tom případě stačí tuto částku vložit do kalkulačky a ona vám sama ihned sdělí výsledek. Můžete si být jistí správností, takže přesně budete vědět, na čem jste a kolik můžete očekávat peněz na další výplatě v budoucím zaměstnání.

  Vědět tuto orientační částku mnohdy potřebujeme i ve stabilním zaměstnání. Například v dnešní době, kdy se zrušila superhrubá mzda a nahradila ji ta „stará“ dobrá obyčejná navíc se sníženou daní, takže pro každého zaměstnaného to má prozatím velkou výhodu. Jenomže to může být pouze dočasné, proto je dobré vědět, kam se v případě potřeby můžeme obrátit a kde zjistíme skutečnou výši naší výplaty.

  paní s notebookem

  Výpočet čisté mzdy byste zřejmě dokázali udělat i na papíru, pokud byste znali všechny veličiny, ale snadnější to je, když do tabulky zadáte výši své hrubé mzdy a dáte spočítat. Jak jednoduché, velice rychlé a praktické. Zadávají se také údaje o tom, jestli máte děti, protože tam se určitá částka na dani také odečítá nebo to, jestli jste student či máte další jinou slevu například jako invalidní důchodce.

  žena s notebookem

  Superhrubá mzda prozatím skončila, byl to výpočet z hrubé mzdy, ke které se přidávala částka sociálního a zdravotního. To byl náklad pro zaměstnavatele. Konkrétně se jednalo o částky vypočítané z vaší hrubé mzdy a to ve výši 9% pro odvod na zdravotní pojištění a ve výši 25% z vaší hrubé mzdy jako odvod na sociální pojištění. To vše musí zaměstnavatel za vás zaplatit. Tyto částky – odvody na sociální a zdravotní pojištění se připočítaly k vaší hrubé mzdě a vznikla superhrubá mzda, která se zaokrouhluje na stovky nahoru. Z této částky se odečítá 15% jako záloha na dani. Prostě samé daně, odvody, srážky a slevy na dani, než se dopídíte ke své konečné částce tedy k sumě, kterou získáte na výplatu.

  Výsledná částka už je jenom vaše, tak si ji užívejte. Zatím přesně není jasné, jestli se superhrubá mzda vrátí předčasně nebo spíše později, případně kdy přesně, protože to se může ještě mnohokrát změnit.