1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Vodácká akce na Vltavě může končit až v Českých Budějovicích

  Podnikání

  Chystáte se na Vltavu jako vodáci? Pak se do těchto míst vypravte nejlépe mimo hlavní sezónu, např. v polovině června nebo na konci srpna, kdy je tu klid a pohoda, a nepotkáte tu stovky plavidel, která se tísní nad jezy a čekají na jejich splutí třeba půl hodiny.

  Vodáci, kteří vyplouvají na Vltavu z Lenory, od Soumarského mostu nebo z Vyššího Brodu, obvykle končí své putování v Boršově nad Vltavou nebo pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Připadá jim další úsek nezajímavý, navíc s blížící se městskou aglomerací. Rádi bychom vám připomněli, že plavba napříč Českými Budějovicemi má své kouzlo, a to díky zajímavému prostředí přímo v okolí řeky.

  Sokolský ostrov České Budějovice

  Vodácká akce v Českých Budějovicích penzionurudolfa.cz může dojít svému završení například na okraji fotbalového areálu SK Meťák, ale máme pro vás tip na komfortnější završení týdenního putování po Vltavě. Plavbu byste mohli protáhnout až k soutoku s Malší a lodě zde pak předat půjčovně v dohodnutém čase, anebo pokud máte vlastní plavidla, naložit je na přívěs a ubytovat se v nedalekém penzionu na okraji parku Stromovka.

  Malše v Českých Budějovicích

  V tomto malebném prostředí bude závěr výpravy jistě působivější, než pod jezem Zátkova mlýna nebo u mostu v Boršově nad Vltavou, kde neexistuje prakticky žádné vodácké zázemí. V Českých Budějovicích máte naopak celou řadu dalších možností vyžití, dají se tu pronajmout jízdní kola a vyrazit třeba k rybníku Bezdrev, k ZOO Ohrada a k zámku v Hluboké nad Vltavou, můžete si prohlédnout historickou část města spolu s Černou věží, objednat si ovocný dort v některé z místních cukráren a vychutnat si jej s výbornou kávou nebo s horkou čokoládou. Doporučit bychom vám tu mohli i plavecký bazén na Sokolském ostrově, procházku podél Mlýnské stoky, bruslení po in-line dráze podél Vltavy, parky Dukelská, Dlouhá louka a Háječek, sportovní halu, beachvolejbalové hřiště a řadu dalších kulturních a sportovních možností trávení volného času.