1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Stěhování Praha – to je i manipulace s nábytkem

  Podnikání

  Stěhování je vždy zásah do soukromí a vnitřního klidu, někdy dokáže rozházet biorytmy a narušit dlouhodobé zvyklosti, že se z tohoto procesu vzpamatováváme velmi dlouho. Bohužel nelze dopředu stanovit shodný recept a mustr pro stěhování bytů, kanceláří a dalších nebytových prostor, pokaždé jde o unikátní akci, která vyžaduje pružné myšlení a adekvátní reakce. Jednou z nejobtížnějších částí celé procedury bývá operace s nábytkem.

  krabice se slámou

  Jak si poradit s nábytkem

  Dá se rozebrat? Tuto otázku si pokládejte jako první, půjde-li o starožitné kousky, nepočítejte s nějakou demontáží a připravte se na to, že se bude přemísťovat vcelku. Někteří lidé bývají zaskočeni (např. u přestěhování prarodičů nebo vyklízení bytů se starožitnostmi), že skříň neprojde futry. Stěhovací firmy pak řeší spouštění nábytku po kladkách oknem nebo balkonem. Včas si tedy změřte rozměry (někdy třeba projdete futry, ale neotočíte se na schodech) a počítejte s možnými komplikacemi. Profesionální stěhováci by o nich měli vědět.

  starý nábytek

  Náročnost demontáže – jestliže je nábytek rozebíratelný, ještě to neznamená jasnou výhru. Může jít o větší na míru sestavenou vestavbu a k jejímu rozebrání potřebujete další pomocníky a někdy i speciální nářadí. U vestaveb nemusíte znát pracovní postup demontáže (ten zná jen firma, co vestavěnou skříň dodávala na míru) a u některých dílů to nebude snadné. Stěhování Praha Odnes to zajišťuje i tyto práce, můžete se na stěhováky s důvěrou obrátit – mají hlavně bohaté zkušenosti a jsou pro případ poškození nábytku pojištění.

  Balení nábytku – zvláštní péči a pozornost věnujte balení nábytku vcelku i jednotlivých desek a dalších komponentů. Měli byste mít při ruce dostatek bublinkové fólie, ale hlavně pružné tenké, tzv. flexi fólie. Ta dokáže zabránit poškrábání a odření velmi efektivně a zároveň je na povrchu dobře fixována. Pochopitelně byste měli mít k dispozici sestavovací plánek, nebo alespoň průběžné fotografie, nespoléhejte na to, že si zrovna teď pamatujete, které díly jak k sobě pasují, uplyne několik hodin a postup se vám z paměti vytratí.