1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Solární plachta je ideální nejen na ohřev vody

  Kultura

  Tyto krycí fólie jsou čím dál tím více rozšířené a zároveň oblíbené. Při zakoupení je nutné jen pamatovat na pár důležitých faktů. Plachta aby byla po všech stránkách efektivní, musí skutečně pasovat rozměrově na náš bazén. Výhodou je, že se vyrábí podle rozměrových možností bazénů, tak to nebude zase takový problém. Důležité je si ale uvědomit, že musí mít kontakt s hladinou vody, takže neexistují nějaké zbytečné přesahy. Vyrábí se ve dvou dostupných barvách, v černém a modrém provedení.

  bílé zábradlí

  Proč jsou tak žádané?

  • K ohřevu využívají bezplatnou sluneční energii, tudíž šetří naši peněženku a odběr elektrického proudu a jsou ekologické.
  • Udržují vodu čistou, díky dostatečnému zakrytí nám do bazénu nenapadají různé nečistoty nebo i hmyz.
  • Přes noci udělá vlastně izolaci a tím omezí odpařování vody z bazénu.
  • Omezuje únik tepla, takže při poklesu okolní teploty, hlavně v noci drží naakumulovanou teplotu vody. Klidně ráno si můžeme jít zaplavat, voda bude rozhodně velmi příjemná a tělu to prospěje.

  čistá voda

  Zakrýváme vodu pro ohřev

  Příjemná voda na koupání zvyšuje komfort vodních radovánek. Solární plachta se vyrábí v různých mírách, provedení tloušťky a je tvořena z bublinkové polyetylénové tepelně izolační plachty. Právě bublinky zde hrají hlavní roli. Mají přímý kontakt s vodou, takže plachtu musíme vždy položit na vodu bublinkami dolů. Ty pak působí doslova jako čočky a zachytávají teplo ze slunečních paprsků. Tím je zajištěný ohřev vody.

  hotelový bazén

  Správná údržba prodlouží její životnost

  Pouze správná údržba nám pomůže zvýšit nejen její efektivitu, ale také životnost. Je důležité si přečíst návod na její péči, jelikož jsou některé věci, které jí rozhodně neprospějí. Například je důležité mít správně ošetřenou vodou bazénovou chemií. Třeba vysoká hodnota chlóru by jí rozhodně neprospěla. Stejně tak by nebylo rozumné jí po sundání z vody stočit a nechat na slunci. Ani teplota v minusových hodnotách jí nesvědčí. Dále se nevyplatí na ni pokládat těžké zátěže, to by také vedlo k jejímu rychlému konci. Na druhou stranu při dodržení pokynů od výrobce získáme skvělou pomocnici, na kterou si velmi rychle zvykneme.