1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Proč je starožitný malovaný nábytek tak drahý

  Produkty

  Jedním ze základních druhů vybavení každého domova je i nábytek. Ten zahrnuje nejen nejrůznější skříně a komody, ale také postele, stoly či židle. A pokud chceme, abychom se doma cítili dobře, je nutné vybrat ten pravý. To však není tak jednoduché, neboť nabídka na trhu je skutečně obrovská.

  Samozřejmě i zde platí, že mnoho lidí si chce pořídit nějaké vzácnější kousky, kterými se bude moci pochlubit. Pokud navíc budou skutečně funkční, jedná se o ideální kombinaci. A mezi ty nejžádanější patří starožitný malovaný nábytek.

  zachovaný starožitný stolek

  Ovšem pokud o něj budeme mít zájem, brzy zjistíme, že jeho cena rozhodně není nejmenší. To nás může poněkud překvapit, avšak když se nad tím zamyslíme, je pochopitelné, proč tomu tak je. Má to hned několik důvodů.

  Tím hlavním je stáří výrobku. Je totiž nutné si uvědomit, že v dobrém stavu se jich do dnešních dnů zachovalo skutečně jen velmi málo. I to je důvod, proč ty, které přečkaly celou tu dobu, mají velkou cenu. A čím starší onen kousek je, tím je i cennější.

  Pak je také nutné uvážit, že tento typ nábytku byl v naprosté většině případů dělán ručně, neboť strojová výroba v té době ještě neexistovala. Každý kus je tedy originál, a to platí zvláště u malovaných kousků, které jsou zvláště cenné právě z tohoto důvodu.

  stará malovaná skříň

  Je tedy jasné, že zdaleka ne každý, kdo bude mít o tento typ nábytku zájem, bude mít také dostatek financí na jeho koupi. Málokdo si bude moci dovolit byť jen jeden jediný kousek, neřku-li pokud si tak chce vybavit celý byt. Naštěstí existuje řešení.

  V poslední době mnohé nábytkářské firmy nabízí moderní napodobeniny těchto kousků. Někdy sice mohou vypadat kýčovitě, ale pokud jsou kvalitně vyrobené, mohou náš interiér skutečně vyzdobit. Jsou také podstatně levnější, a tedy i mnohem dostupnější pro širokou veřejnost.

  Pokud se nám tedy tento styl líbí, rozhodně není důvod, abychom si jej nepořídili. Koneckonců, i když se jedná o napodobeninu, nemusí vypadat vůbec špatně.