1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Pro koho se hodí americká nebankovní hypotéka

  Ekonomika

  Asi každý z nás snil někdy o tom, že bude mít své vlastní bydlení, ať už půjde o dům nebo byt. To je samozřejmě pochopitelné, snad nikomu se nechce žít celý život v nájmu. Avšak vzhledem k tomu, že cena nemovitostí není zrovna nejmenší, zůstává pro většinu lidí toto přání nesplnitelné.

  Naštěstí je tu řešení. Člověk si může vzít některý z mnoha typů hypotéky, tedy účelové půjčky, určené na nákup či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. A je jedno, zda se jedná o dům, byt či pozemek.

  hypoteka3

  Otázkou však je, který z mnoha typů si vybrat. Jednotlivé druhy se sice neliší v tom, jaký cíl mají (umožnit klientovi koupi dané nemovitosti), avšak liší se podmínky, za kterých jsou tyto peníze poskytnuty.

  V současnosti může hypotéku poskytnout jak banka, tak nebankovní společnost, specializující se na nejrůznější typy půjček. Obě možnosti mají velký výběr produktů, takže je velmi pravděpodobné, že najdete některý, který vám bude vyhovovat.

  hypoteka4

  Jednou z poměrně nových možností je pak americká nebankovní hypotéka. Jak již název napovídá, v portfoliu kterékoliv banky byste jej hledali marně. Je to proto, že má na naše poměry poněkud nestandardní podmínky, ačkoliv ve Spojených státech Amerických, odkud k nám přišel, se jedná o ten nejběžnější typ.

  Hlavní rozdíl spočívá v tom, že zde není potřeba ručitel. To jej dělá vhodným pro lidi, kteří o tuto službu nechtějí nebo nemohou nikoho požádat. Ne každý totiž chce do svých půjček zatahovat ostatní členy své rodiny, či ještě lépe přátele nebo dokonce známé.

  Ručí se zde totiž předmětnou nemovitostí. Ta je, až do úplného zaplacení celé částky, a to včetně veškerých úroků a poplatků, majetkem společnosti, která peníze poskytla, ač ji dlužník může samozřejmě běžně užívat.

  To však může být problém, neboť doba splácení zde bývá dlouhá, často i více než deset let. Skutečně jste si jisti, že se během té doby nebudete chtít stěhovat? Je tedy dobré zvážit všechna pro a proti, než učiníte konečné rozhodnutí. Vyhnete se tak pozdějším problémům.