1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Koberec je textilie, která se také musí čistit

  Internet

  Kdyby se vás někdo zeptal, co je to koberec, dokážete mu přesvědčivě odpovědět, jak asi vypadá, a dovedete jej i detailně popsat. Při popisování vzhledu koberce možná narazíte na slovo „vlákno“, z nichž je každý jednotlivý kus utkán. A tehdy si uvědomíte, že doma na podlaze v podstatě máme textilie (syntetické či přírodní), a že je také podrobujeme znečištění. Na podlahu dopadá vrstva prachu a dalších nečistot, které pravidelně, jednou či několikrát za týden, odsáváme vysavačem. Ale to není vše, po koberci našlapujeme svýma nohama, a velmi často vyzutí z obuvi.

  fialový koberec

  A teď si představte, že byste třeba své ponožky namísto praní v pračce každý den pouze vysáli vysavačem a znovu je oblékli. Koberec – to jsou svým způsobem také ponožky, a pokud se po něm procházíte bosí, tak za nějaký čas do sebe absorbuje totéž, co zmiňované ponožky. V některých domácnostech si to lidé příliš neuvědomují, a kdybyste se sehnuli blíže k podlaze, ucítíte onen známý odér, jaký vytváří na chodidlech aerobní bakterie, např. Brevibacterium linens.

  Dříve se kusové koberce vyklepávaly např. na pavlači, tím se mnoho bakterií a dalších nečistot spolehlivě odstranilo, zároveň se koberec provětral na čerstvém vzduchu, takže paradoxně měli tehdy lidé doma čistší koberec, než ti, co jej v současné době pouze vysávají běžným sáčkovým vysavačem.

  vysávání koberce

  Co s tím? Jednoduchá pomoc – nahlédněte do ceníku čištění koberců Wismont čištění a nechte koberec občas vyčistit strojem, např. systémem Rotovac, který se osvědčil v praxi již mnohokrát, a který se také těší velké přízni a dobrým referencím. Jde o speciální rotující hlavici s kartáči, které účinně, ale jemně prohnětou v čisticím roztoku všechna vlákna, a odsají z nich nečistotu do sběrné nádoby. Koberec tak získá opět svou původní barvu, zmizí zašedlý povlak a samozřejmě jej zbavíte i organických látek z potu vašich chodidel, jimiž se zmiňované bakterie živí.