1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Co je to zrnková káva?

  Podnikání


  Zrnková káva. Toto slovní spojení jste již určitě někdy slyšeli. Víte ale, co to zrnková káva je, jaká je její chuť, jak se dělí, odkud pochází? Zrnková káva je nejznámějším druhem kávy vůbec. Je totiž v porovnání s ostatními kávami, například takovou instantní, velmi kvalitní a její chuťový profil je nesmírně široký. Zrnkovou kávu musíte před tím, než si z ní uvaříte kávu samozřejmě nějak zpracovat. Pokud zalijete celá zrnka horkou vodou, nestane se vůbec nic, jen jednotlivá kávová zrna pravděpodobně zničíte. Káva se musí před tím, nežli budete připravovat, pomlet.

  káva

  To zvládnete s kávovým mlýnkem, který dnes seženete již za velmi dobré peníze. Během chvilky vám z pražených kávových zrn vykouzlí lahodnou, voňavou kávu. Jistě, káva se prodává již namletá, což vám šetří čas a námahu. Ale namletá káva nikdy nebude chuťově tak dobrá jako ta káva, kterou si před přípravou čerstvě namelete. Tím, že je namletá již delší dobu, je o mnoho více náchylná k zvlhnutí a případným plísním. Navíc, tím že už není podávána ve stavu zrn, z ní během doby, kdy je uchovávána v obalech, vyprchá část chuti, kterou byste z ní jinak dostali, pokud si ji čerstvě namelete. U zrnkové kávy rozeznáváme dva základní druhy.

  káva

  A tím je arabica a robusta. Většina zrnkové kávy, která je k dostání ke koupi, je právě arabica. Je oblíbenější než zmíněná robusta. Její chuť je jemně nakyslá, ovšem jemná a připravíte si z ní šálek té nejdokonalejší kávy. Robusta je oproti tomu intenzivnější v chuti, má v sobě více zemitosti, hořkosti a pro mnoho lidí je její chuť až příliš silná. Na druhou stranu obsahuje více kofeinu než arabica, takže se hodí k popíjení například pro ty, co potřebují po ránu pořádnou dávku kofeinu. Jakou kávu si vyberete, záleží na vašich chuťových preferencích. Pití kávy byste si ale měli hlavně užít a vychutnat si každý šálek..