1.555.555.555 info@yoursite.com
   

  Jaký princip má nebankovní hypotéka

  Ekonomika

  Není pochyb o tom, že nebankovní hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/ je jednou z nejvyužívanějších forem financování koupě či rekonstrukce domu nebo bytu. O co se ale jedná?rozestavěný dům
   
  Ve své podstatě jde o účelovou půjčku, určenou na koupi nebo rekonstrukci přesně dané nemovitosti. To znamená, že nejprve vyberete dům nebo byt, který chcete koupit nebo renovovat a až na základě jeho ceny je určena výše hypotéky, kterou dostanete, stejně jako výše splátek a doba splácení.
   
  Výše uvedená definice samozřejmě platí na veškeré hypotéky. Ty nebankovní se liší v tom, že nejsou poskytovány bankami, skutečně s nimi nemají nic společného, nýbrž je poskytují soukromé firmy, zabývající se právě nejrůznějšími finančními službami.
   
  Mezi ty nejčastější, nejběžnější a také nejpopulárnější patří nejrůznější druhy půjček. Mohou být klasické, na které prakticky neustále vidíme reklamy v televizi, ale také účelové, jako třeba již zmíněné hypotéky.
   
  V čem se ale liší produktů, které nabízí banky? Hlavním rozdílem je zde dostupnost. Zatímco banky totiž mají přísnější pravidla a normy, které musí při poskytování služeb dodržovat, zde jsou nařízení poněkud volnější. Tím samozřejmě nechci říct, že nejsou žádná. To není pravda, stále je zde spousta pravidel a zákonů, které se musí dodržovat.
   
  Ovšem právě ona větší volnost jim umožňuje nabízet i produkty, které banka nemůže. Jsou to například půjčky, kdy se po žadateli nepožaduje doložení příjmu, ani se neprověřuje v registru dlužníků.znázornění skládání hypotéky
   
  To vše způsobuje, že jsou jejich produkty dostupnější mnohem širší škále lidí, kteří jsou v bance odmítnuti. Je však nutné si uvědomit, že za větší dostupnost platíme tím, že jsou zde mnohem vyšší úroky i poplatky. Firmy tak snižují riziko ztráty, které jim vznikne, pokud dlužník nebude řádně splácet.
   
  Ač nejsou některé jejich praktiky zrovna morální, je jasné, že si své místo na trhu vybojovaly. A rozhodně se jej nehodlají vzdát.